Portal_background_image

استاندار مرکزی بر نقش کلیدی بخش خصوصی در توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در نشست با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اراک که در محل استانداری برگزار شد، بر نقش کلیدی بخش خصوصی در توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد .

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در بخش اقتصادی دولت باید بعنوان یک ابزار و بخش خصوصی بعنوان ارباب اقتصاد کشور در نظر گرفته شود، این نگرش تنها مسیری است که در بعد اقتصادی کشور به آن توجه نشده و تمام مسیرهای طی شده شرایط اقتصادی فعلی را بر کشور حاکم کرده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی استان های صنعتی نیاز به تفویض اختیارات جدیدی است تا بتوان در جهت رفع این مشکلات تلاش کرد که این مهم باید مورد توجه  قوا و ارکان کشور قرار گیرد.

زمانی قمی تصریح کرد: برای استفاده از فرصتها و شرایط پساتحریم باید ظرفیتهای استان در حوزه های مختلف شناسایی و فهرست شود تا با توجه به اسناد بالادستی کشور نقشه راه  توسعه استان را در اختیار داشته باشیم.

وی افزود: در این راستا با مشارکت اتاق بازرگانی اراک، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و استانداری مرکزی این ظرفیتها شناسایی و جمعبندی خواهند شد.

استاندار مرکزی گفت: اتاق بازرگانی بعنوان پارلمان بخش خصوصی باید برنامه و راهبردهای خود را برای دوران پساتحریم ارائه دهد.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: اتاق بازرگانی اراک هر دو هفته یکبار نسبت به برگزاری جلسات با دستور کار مشخص اقدام نماید .

گفتنی است در این نشست هر یک از اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادات  از جمله پیگیری برای نمایندگی وزارت خارجه در استان مرکزی، فراهم سازی و بهبود بستر برای فعالیتهای اقتصادی و...  پرداختند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها