Portal_background_image

استاندار مرکزی بر نقش موثر اوقاف در رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد

مقیمی صبح امروز در نشستی که به مناسبت هفته وقف با حضور مدیر کل، معاونین و روسای ستادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در محل استانداری برگزار شد، گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه  در رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی نقش مؤثری دارد.

مقیمی استاندار مرکزی  نقش اداره کل اوقاف و امور خیریه را در رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی مؤثر خواند و بیان کرد: از آنجا که اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از راهبردهای مهم در رفع مشکلات اقتصادی است، اداره کل اوقاف و امور خیریه با توجه به منابع مالی که در اختیار دارد با برنامه ریزی و انجام کار اقتصادی در راستای این سیاست ها می تواند گام های مهمی در جهت حل مشکلات اقتصادی بردارد.

استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات فرهنگی در جامعه، تصریح کرد: دشمن امروز جوانان ما را مورد هجمه فرهنگی خود قرار داده است و در این راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان به عنوان یک نهاد فرهنگی باید با  تقویت برنامه های دینی و قرآنی خود، تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی و... بطور جدی تر وارد کار شود و برای رفع این مشکلات تلاش کند.

وی با اشاره به اینکه در ارتباط با ترویج فرهنگ وقف اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار کرد: باید در حفظ و حراست از موقوفات توجه بیشتری صورت بگیرد به نحوی که واقف به نیات خود برسد و درآمدها نیز در جای اصلی خودش هزینه شود.

مقیمی توسعه فرهنگ وقف و در پی آن ایجاد مشارکت مردمی در اجرای طرح های بزرگ اقتصادی را از جمله آثار مثبت استفاده از اوراق وقفی برشمرد و گفت: با استفاده از اوراق وقفی می توان با مشارکت مردم  و تجمیع منابع خرد، بسیاری از طرح های بزرگ را اجرایی کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها