Portal_background_image

استاندار مرکزی بر لزوم همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عزاداری سید الشهدا(ع) تأکید کرد

مقیمی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک برگزار شد، گفت: دستگاه های اجرایی در برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عزاداری سید الشهدا(ع) تلاش کنند.

 مقیمی استاندار مرکزی افزود: تمام مسئولان دستگاه های اجرایی وظیفه دارند در آیین عزاداری امام حسین(ع) ورود پیدا کرده و تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه باشکوهتر این آیین بکار بگیرند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوهتر آیین عزاداری سید الشهدا(ع) در استان اندیشیده شده است

وی ادامه داد: سند جامع فرهنگی استان مرکزی تنظیم شده که بر اساس آن در هر یک از شهرستان ها یک هفته از یک ماه با عنوان هفته فرهنگی آن شهرستان نامگذاری شده و فرمانداران و مسئولان باید با انجام فعالیت های فرهنگی در راستای احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در شهرستان خود تلاش کنند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نیز اظهار کرد:ماه محرم بهترین فرصت برای نهادینه ساختن فرهنگ عاشورا در جامعه است که مسئولین فرهنگی استان باید نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه اراک گفت: عاشورا نماد استکبارستیزی و عدالت خواهی مسلمانان بوده و روحانیت و اساتید دانشگاه ها باید پیام های این روز بزرگ را برای مردم تشریح و تبیین کنند تا این مهم برای همیشه در تاریخ محفوظ بماند.  

آیت الله دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: مردم و مسئولان باید دست در دست یکیدیگر بدهند تا آیین عزاداری سید الشهدا(ع) در سال جاری باشکوهتر از سال های قبل برگزار شود.            

وی یادآوری کرد: مسئولان باید هیأت های بزرگ شهر اراک را در روز تاسوعا و عاشورا به میدان سرداران هدایت کنند تا اجتماع بزرگ حسینی مانند دیگر شهرهای ایران اسلامی در اراک اتفاق بیفتد

امام جمعه اراک تأاکید کرد: ماموران نیروی انتظامی و امنیتی باید مردم را به بر پایی عزاداری باشکوه و جلال تشویق کرده و با توصیه های منطقی جوانان را از انجام کارهای انحرافی از قبیل قمه زنی بازدارند
وی خاطر نشان کرد: عمل قمه زنی به دلیل شبهه حرمت جایز نبوده و شورای تأامین استان باید مردم را از انجام این عمل باز دارد.           
پیشگیری از قمه زنی در نقاط مختلف استان و تجمع عزادارن حسینی در روزهای تاسوعا و عاشورا در میدان سرداران شهر اراک مهمترین مصوبات این جلسه بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها