Portal_background_image

استاندار مرکزی بر ضرورت احداث حمل و نقل سریع ریلی اراک- قم - تهران تاکید کرد

مقیمی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری گفت: احداث حمل و نقل سریع ریلی اراک- قم - تهران ضروری می باشد.

محمد حسین مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه احداث حمل و نقل ریلی با سرعت بالای 250 کیلومتر از مسیر تهران- قم –اصفهان که در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته و از استان مرکزی نیز عبور می کند، تصریح کرد:  دولت از طریق سازو کارهای قانونی، حمل و نقل سریع ریلی اراک- قم –تهران که صرفاً با اضافه شدن 120 کیلومتر در محل شهر  قم به خط تهران –قم –اصفهان متصل می شود و از ظرفیت بوجود آمده استفاده خواهد شد را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: جهت اجرایی شدن سریعتر این پروژه، می بایست اعتبار آن در بودجه سال 94 و از طریق ساز و کار مشابه خط تهران- قم –اصفهان(از طریق فاینانس خارجی) پیش بینی گردد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: کلانشهر اراک با فاصله ای حدود 280 کیلومتر از تهران از مراکز مهم صنعتی و همچنین مراکز جمعیتی کشور است.

مقیمی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی و ریلی از ضرورتهای این مرکز جمعیتی است، عنوان کرد: تقریباً تمامی مراکز استانهای کشور با داشتن فرودگاه فعال دارای پروازهای روزانه به شهر تهران و بالعکس می باشند و این در حالی است که در شهر اراک با توجه به نزدیکی به تهران حمل و نقل هوائی توجیهی ندارد و نخواهد داشت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها