Portal_background_image

استاندار مرکزی بر حمایت از تشکلها و انجمن های فرهنگی و هنری و واگذاری تصدیها به آنها تاکید کرد

استاندار مرکزی روز گذشته در آئین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که در محل فرهنگسرای آینه برگزار شد، گفت: مدیریت جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می بایست ضمن حمایت و تقویت تشکلها و انجمن های فرهنگی و هنری، امور تصدی گری و فعالیتهای خود را به آنها واگذار نماید و خود به نقش نظارتی بپردازد.

محمد حسین مقیمی ضمن اشاره به حضور سازمانهای مردم نهاد متعدد در استان،گفت: دولت می بایست راه را برای حضور تشکلها باز کند و دست آنها را باز بگذارد تا بتوانند در چارچوب قانون و اساسنامه شان فعالیت کنند، زیرا این امر کار دولت را نیز راحت تر می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نقش این اداره کل را در حوزه فرهنگ بی بدیل دانست و افزود: اگر این اداره کل فعال باشد و از همه اهالی فرهنگ و هنر حمایت کند، حتماً بخشی از مسائل و معضلات فرهنگی و اجتماعی استان کاهش می یابد زیرا هنرمندان با زبان هنر و خلق آثار هنری خود راحتتر می توانند معضلات اجتماعی را به مردم گوشزد کنند.

استاندار همچنین نگاه مسئولین به مقوله فرهنگ و هنر را بسیار مهم دانست و افزود: هر چقدر نگاه عمیقتری به این مقوله داشته باشیم، اثر و کارایی آن در جامعه بیشتر خواهد بود، به همین دلیل است که دولت تدبیر و امید اهمیت خاصی برای این حوزه قائل شده و رئیس جمهور تا کنون جلسات متعددی را با هنرمندان داشته است و این امر  مبین پشتیبانی کامل دولت است.

ایشان با تاکید به همکاری همه دستگاهها در حوزه فرهنگ استان ادامه داد: ارتقاء فرهنگ عمومی که دغدغه مسئولین نظام می باشد، تنها به عهده یک دستگاه نیست و همه دستگاههای اجرایی و همچنین در راس آنها استانداری می بایست حمایت و همکاری لازم را با این اداره کل داشته باشند.

مقیمی در پایان ضمن تقدیر از فعالیتها و اقدامات آقای مشایخی مدیر کل اسبق برای آقای شاکری مدیرکل جدید آرزوی موفقیت کرد و از همه کارکنان این مجموعه خواست تا با مدیریت جدید همکاری لازم را داشته باشند.

یادآور می گردد در این مراسم معاون حقوقی، امور مجلس و استانها و مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و جمعی دیگر از مسئولین استان حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها