Portal_background_image

استاندار مرکزی بر توسعه کمپ های ترک اعتیاد بانوان و کمک به اشتغال معتادین بهبود یافته تاکید کرد

روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، کمک به اشتغال معتادین بهبود یافته، ایجاد و توسعه کمپ های ترک اعتیاد بانوان، استفاده از خیرین در کمک به معتادین، افزایش ظرفیت اردوگاه رمضان و انجام طرح تحقیقاتی شناسایی زنان معتاد مورد تاکید استاندار قرار گرفت.

محمد حسین مقیمی در این جلسه که در محل اردوگاه رمضان برگزار شد، ضمن اشاره به جدی بودن معضل اعتیاد و اثرات آن در جامعه و خانواده ها، افزود: وجود این تعداد معتاد خوشایند جامعه اسلامی نیست و رفع این معضل کار یک دستگاه نیست و همه دستگاهها  می بایست برای کاهش آن کمک کنند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر  استان ضمن اشاره به سابقه و فعالیت های انجمن معتادان گمنام(NA) افزود: خود معتادین در گروههایی مثل NAفعالیتهای خوبی را انجام می دهند که می بایست از این فعالیتها حمایت کنیم.

مقیمی ضمن تقدیر از تیم های درمانی، توجه به اشتغال معتادین بهبود یافته و حرفه آموزی آنها را بسیار ضروری دانست و افزود: با تشکیل صندوق اشتغال با کمک دولت و خیرین می توان بخشی از این مشکلات را حل کرد.

یادآور می گردد استاندار پس از پایان جلسه از اردوگاه مراقبتی رمضان بازدید و با تعدادی از معتادان گفتگو کردند.

لازم بذکر است اردوگاه  نگهداری اجباری معتادین رمضان بر اساس ماده 15 قانون مبارزه با مواد مخدر در سال 1390 در نزدیکی روستای ابراهیم آباد اراک و با حضور وزرای کشور و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی وقت راه اندازی شده که تا کنون 812 نفر معتاد در آن حضور داشته اند و در حال حاضر نیز 83 بیمار در این مرکز نگهداری می شود و تا 400 نفر ظرفیت قابلیت افزایش دارد. این اردوگاه در 6500 متر مربع و هزار متر زیر بنا با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان راه اندازی شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها