Portal_background_image

استاندار مرکزی بر توسعه و سرمایه گذاری بیشتر در شهرستانهای کمتر توسعه یافته تاکید کرد

استاندار مرکزی صبح امروز در دومین جلسه کارگروه درآمد و تجهیز منابع استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: شهرستانهای کمتر توسعه یافته در اولویت برای سرمایه گذاری های جدید قرار گیرند.

محمد حسین مقیمی افزود: شهرستانهایی که در آنها صنایع و واحدهای تولید وجود ندارد و یا جمعیت کمتری دارند سهم کمتری از عوارض وصولی توسط امور مالیاتی می برند که شهرستان های خمین، کمیجان، آشتیان ، تفرش و خنداب از جمله این شهرستانها می باشند.

 وی بیان کرد: این شهرستانها باید در اولویت برای سرمایه گذاری قرار گیرند و امکانات بیشتری در اختیارشان قرار داده شود و  درکمیته اشتغال و سرمایه گذاری استان نیز روی آنها بیشتر تمرکز گردد.

مقمی با اشاره نحوه توزیع عوارض شهرداری و عوارض مربوط به آلایندگی که توسط امور مالیاتی وصول می شود، گفت: توزیع عوارض به صورت شهرستانی و متناسب با جمعیت بین شهرداریها و دهیاریهای همان شهرستان توزیع می گردد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه  درخصوص وصول درآمدهای عمومی استان در 2 ماهه اول سالجاری، گفت: از مجموع 171 میلیارد تومان درآمد استانی،97 میلیارد تومان آن  وصول شده است .

وی افزود: از مجموع 100 میلیارد تومان درآمد ملی نیز 51 و نیم میلیارد تومان وصولی داشته ایم که با توجه به اینکه در ابتدای سال معمولاً وصول درآمد در کل کشور کم است، استان مرکزی نیز 50 درصد در وصول درآمد عقب می باشد.

گفتنی است این جلسه با حضور معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری برگزار شد و در ابتدا جلسه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان به ارائه تصویری از بودجه کشور و استان و روشن شدن وضعیت درآمدهای استان، وضعیت درآمدی کشور و جایگاه درآمدی استان در کل کشور پرداخت همچنین گزارشی درخصوص اجرای طرح جامع مالیاتی توسط مدیر کل امور مالیاتی ارائه و عنوان شد استان مرکزی جزء 7 استانی است که این طرح در آن اجرا می شود  و در ادامه هر یک از اعضا کارگروه نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها