Portal_background_image

استاندار مرکزی بر توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد

استاندار مرکزی صبح امروز در پنجاه و ششمین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و یازدهمین جلسه کمیته نهضت مطالعه مفید استان که در محل استانداری برگزار شد، بر توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

محمدحسین مقیمی افزود: اجرایی کردن مصوبات و کمک به اجرا شدن آنها به رشد و توسعه کتابخانه ها تا رسیدن به استانداردهای جهانی کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، بیان کرد: کتابخوانی باید در بین مردم فرهنگسازی شود تا بخشی از وقت آنها صرف کتابخوانی گردد.

مقیمی اظهار کرد: برای علاقمند کردن مردم به امر مطالعه و کتابخوانی باید کار فرهنگی و علمی صورت بگیرد.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: ماه رمضان فرصت معنوی برای خودسازی است و از ماههایی که می تواند در اصلاح شخصیت افراد موثر باشد.

وی بیان کرد: برای اصلاح شخصیت مهم خود افراد هستند که باید در این زمینه تصمیم گیری نمایند.

مقیمی تصریح کرد: در این ماه از خداوند بخواهیم که آنچه به خیر و صلاح ما نیست از ما دور کند و عنایت ویژه خود را شامل حالمان نماید.

گفتنی است در این جلسه  مدیر کل آموزش و پرورش گزارشی درخصوص وضعیت کتابخانه های مدارس و ارائه راهکارهای ارتقاء مطالعه در مدارس ارائه نمود و مدیر کل راه و شهرسازی نیز گزارشی در رابطه با توسعه سرانه فضای کتابخانه ها و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور ارائه کرد.

همچنین مقرر شد شهرداری در بحث زیباسازی شهر المانهایی را با موضوع کتاب و کتابخوانی در نظر بگیرد ، یک هفته به عنوان هفته اهدای کتاب و ارتقاء فرهنگ اهدای کتاب در نظر گرفته شود و برای واریز نیم درصد عوارض شهرداری برای کتابخانه ها در بانک شهر حسابی بصورت واسطه افتتاح شود .

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها