Portal_background_image

استاندار مرکزی بر تلاش در افزایش جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی تاکید کرد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه ابلاغ تسهیلات صندوق توسعه ملی که در محل استانداری برگزار شد،بر تلاش در افزایش جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی تاکید کرد.

محمدحسین مقیمی افزود: منابع صندوق توسعه ملی امسال بصورت متمرکز بوده و تقسیم استانی صورت نگرفته است و میزان جذب این تسهیلات به تلاش و ارائه طرح هایی که از سوی مسئولین حوزه صنعت صورت می گیرد بستگی دارد و در این میان زمان عامل تعیین کننده ای می باشد.

وی با اشاره به صنعتی بودن استان مرکزی، بیان کرد: در این استان زمینه سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود دارد و متناسب با این ظرفیت باید با تعامل حداکثری با بانک های عامل نسبت به افزایش جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی اقدام شود.

مقیمی درخصوص اعطای تسهیلات ريالی توسط صندوق توسعه ملی، گفت:  این تسهیلات در بخش صنعت و معدن  و بخش کشاورزی پرداخت می شود و سهم بانکهای عامل از سوی صندوق توسعه ملی تعیین گردیده است که این بانکها باید در جذب بیشتر این تسهیلات تلاش کنند.

وی بیان کرد: در بخش تسهیلات ارزی نیز طرحهایی که قبلاً در کارگروه تصویب شده اند به بانکها معرفی شوند تا پس از تائید به صندوق توسعه ملی ارسال گردند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: برای اعطای تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرح های ایجادی توجه شود و درصدی نیز به طرح های سرمایه در گردش اختصاص یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تسهیلات صندوق توسعه ملی امسال 20 هزار میلیارد ریال است که جذب آن توسط استان ها منوط به عملکرد استانی شده است

علیرضا زاوشی بیان کرد: در برنامه ریزی انجام شده پایین ترین حد جذب این تسهیلات در استان مرکزی 600 میلیارد ریال هدفگذاری شده ولی با وجود 120 پرونده در حال تشکیل و رسیدگی، پیش بینی می شود استان بتواند رقم فراتر از این هدفگذاری را جذب کند     . 

وی ادامه داد: پارسال 24 طرح صنعتی استان مرکزی با تعامل بانک های عامل توانستند یک هزار و 540 میلیارد ریال و شش میلیون و 870 میلیون یورو تسهیلات از صندوق توسعه ملی جذب کنند.          

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطرنشان کرد: امسال 16 طرح صنعتی برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و 15 طرح برای جذب سرمایه ثابت از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی به بانکهای عامل معرفی شده و در دست پیگیری است.  
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها