Portal_background_image

استاندار مرکزی بر تشکیل ستادی هوشمند جهت استفاده از فرصتهای پس از تحریم در استان تاکید کرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشستی که به منظور بررسی شرایط و سیاستهای استان پس از لغو تحریم ها در محل استانداری برگزار شد، بر تشکیل ستادی هوشمند جهت استفاده از فرصتهای پس از تحریم در استان تاکید کرد .

زمانی قمی استاندار مرکزی پیروزی در مذاکرات هسته ای را یک فرصت برشمرد و گفت: نباید با کار بدون برنامه و روزمرگی فرصت طلایی دوران پس از تحریم را از کف داد و دچار فرصت سوزی شد بلکه باید باید برای استفاده از این فرصت برنامه ریزی کرد و فرصت سازی نمود.

زمانی قمی ابراز کرد: در استان نیز برای استفاده از شرایط جدید باید با دقت برنامه ریزی کنیم و تمام مدیران دستگاههای اجرایی این فرصت را غنیمت شمارند و هماهنگ و همدل تلاش کنند تا استان به سرمنزل مطلوب برسد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با تشکیل ستادی هوشمند باید همه ظرفیتهای قانونی از جمله سازمانهای مردم نهاد،دانشگاهیان، دانش آموزان، صنعتگران و دیگر نهادها را برای استفاده از شرایط پس از تحریم بسیج کنیم و از حضور و مشارکت آنها در جهت توسعه استان استفاده نمائیم .

وی ادامه داد: برای رسیدن به موفقیت به اندازه کافی برنامه و راهبرد داریم، مهم عملیاتی و محقق شدن آنهاست که نیازمند عزم جدی با درک موقعیت جدید و ایجاد انگیزه است.

استاندار مرکزی بر حرکت به سمت سرمایه گذاری های جدید در استان تاکید کرد و گفت: شرکتها و سرمایه گذاران خارجی باید شناسایی و رصد شوند و با آنها مذاکره شود، سرمایه گذاری و مشارکتهای خارجی علاوه بر رونق اقتصادی در امنیت کشور در دراز مدت نیز تاثیر گذار است.

زمانی قمی بیان کرد: ستاد سرمایه گذاری خارجی استان باید با برنامه و فعالتر عمل کند و با بکارگیری روشهای سریع و استفاده از کارشناسان توانمند، بازارهای هدف خارجی و داخلی را برای انجام سرمایه گذاری در استان شناسایی کند و با آنها  تعامل و ارتباط برقرار نماید.

وی با تاکید بر فعالسازی پنجره واحد تجاری در استان، افزود: برقراری ارتباط، انجام  مذاکرات و دادن امتیازات خوب به سرمایه گذاران خارجی منجر به ایجاد رقابت می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: توافق هسته ای پس از مذاکرات مرحوم مصدق در ملی شدن صنعت نفت و رایزنی های امیرکبیر با روس ها، به عنوان تاریخ ساز ترین حادثه کشور شناخته می شود که پس از 23 ماه مذاکرات سخت که در یک طرف ایران و در طرف دیگر قدرتهای بزرگ و تصمیم گیران دنیا قرار گرفته بودند حاصل شد.

استاندار مرکزی بیان کرد: این توافق اتفاق مهمی بود چرا که اگر تحریم ها علیه کشور ما ادامه می یافت بر رشد و توسعه کشور و زندگی مردم تاثیر منفی می گذاشت.

وی با اشاره به صدور چندین بیانیه و قطعنامه ذیل فصل هفت شورای امنیت علیه ملت ایران،بیان کرد: با صدور این قطعنامه ها کشور ما متهم به اخلال در نظم جهانی شد و در نهایت ذیل این قطعنامه ها بزرگترین ستم و جفا علیه ملت ایران به کشور ما تحمیل شد و در این زمان برخی گروهها در داخل کشور نیز شرایط سختی را بوجود آوردند که مدیریت و راهبری مقام معظم رهبری در عبور از این شرایط و موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای بسیار موثر بود.

استاندار مرکزی ادامه داد: در چند سال اخیر کشورهای ذیل فصل هفت شورای امنیت مانند عراق و لیبی منتج به جنگ شدند ولی کشور ما با تلاش تیم توانمند هسته ای از این مرحله خارج شد و توانست با منطق گفتگو این مسئله را حل نماید.

زمانی قمی همچنین از اوضاع برخی از همسایگان از جمله سقوط شوروی،حمله آمریکا به عراق و سقوط صدام و مسئله افغانستان و فرصت تاریخی گران شدن نفت که ما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم ،سخنانی را بیان کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی نیز در سخنانی گفت: در سال های گذشته حتی یک مورد سرمایه گذاری خارجی در استان ثبت نشده است.

حسن بیگی افزود: با توجه به شرایط حساس منطقه و کشور و به ویژه شادابی و نشاط جامعه ناشی از ثمربخش بودن مذاکرات هسته ای، نباید توقعات و مطالبات مردم را به صورت غیر واقعی بالا برد.

وی ادامه داد: دولت در صورت توافق نهایی و اجرایی شدن مفاد آن، برای تحقق نتیجه مطلوب نیازمند فرصت بیشتری است تا بتواند به وضعیت معیشت و اقتصاد کشور سامان بخشد.

حسن بیگی از مدیران دستگاه های اجرایی استان مرکزی خواست تا با حضور در رسانه و پاسخگویی به مطالبات مردم و شهروندان، به تبیین دستاوردهای دولت یازدهم بپردازند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی بیان کرد: عده ای از توافق صورت گرفته ناراضی هستند که مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی نباید اجازه دهند تا شیرینی این توافق در کام ملت تلخ شود

 

.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها