Portal_background_image

استاندار مرکزی بر تسریع در تکمیل واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده بخش نوبران ساوه تاکید کرد

مقیمی در بازدید از روند ساخت واحد های مسکونی مناطق زلزله زده بخش نوبران ساوه،  با تاکید بر تسریع در تکمیل واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده بخش نوبران ساوه، گفت: ساکنان روستاهای زلزله زده باید تا قبل از آغاز فصل سرما در خانه های جدید خود مستقر شوند.          

محمد حسین مقیمی در حاشیه این بازدید، بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و کمبود اعتبار و برخی مشکلات، دولت در بازسازی مناطق زلزله زده هیچ محدودیتی ندارد.

 وی افزود: ما وظیفه داریم بر اساس مصوبه دولت، بازسازی این مناطق را در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانیم چون طولانی شدن آن به زیان دولت و  مردم است.  
مقیمی بیان کرد: مسئولیت بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده در ساوه به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که  همه دستگاه ها باید در امر بازسازی مناطق زلزله زده با این مجموعه همکاری نمایند.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه در بازسازی مناطق زلزله زده باید به مکان یابی مناسب و مسائل فنی توجه لازم شود، گفت: این زمین لرزه فرصتی را فراهم کرد  تا با استفاده از تسهیلات پیش بینی شده افرادی که در این زلزله خانه هایشان دچار آسیب نشده نیز به امر نوسازی اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل بازسازی خرابی های ناشی از جنگ تحمیلی و وقوع چندین زلزله ویرانگر در مناطق مختلف کشور مانند زلزله بم، در امر بازسازی مناطق آسیب دیده تجربه های ارزشمندی کسب کرده است.        

گفتنی است در این بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه و  نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.    
یادآور می گردد زمین لرزه ای به بزرگی 4/2 درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) 24 مهرماه سال گذشته حدفاصل بین بخش نوبران ساوه و بخش خرقان شهرستان زرندیه را لرزاند که خوشبختانه تلفاتی جانی نداشت
و بر اثر این زمین لرزه حدود 520 واحد مسکونی در پنج روستای این منطقه دچار خسارت شدند

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها