Portal_background_image

استاندار مرکزی بر بکارگیری دستاوردهای علمی و دانشگاهی در صنعت تأکید نمود

مقیمی عصر امروز در یادواره 54 شهید شرکت آلومینیوم سازی شهر اراک که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد، بر بکارگیری دستاوردهای علمی و دانشگاهی در صنعت تأکید نمود.

محمد حسین مقیمی با تاکید بر اینکه باید دستاوردهای علمی  و دانشگاهی را در صنعت بکار گیریم، افزود: باید با ایجاد ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه، دستاوردهای علمی و دانشگاهی در صنعت اجرایی و بکار گرفته شود و نهایتاً به تولید ختم گردد که ما آن روز موفق خواهیم بود.

وی افزود: پروژه های تحقیقاتی و طرح های کارشناسان و کارشناسان ارشد ما باید به بالا بردن کیفیت کار در صنایع کمک کند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: جنگی که بر ما تحمیل شد با مقاومت ملت ایران اسلامی به پیروزی رسید و دشمنی که فکر می کرد می تواند در کوتاهترین زمان به اهداف خود برسد با رشادت و تلاش همه مردم از سرزمین ما خارج شد و ایران تنها کشوری بود که دشمن را در پشت خاک های بین المللی زمین گیر کرد و به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه نوآوری در راستای تولید تجهیزات جنگی توسط مهندسین اراکی از دیگر دستاوردهای صنعت استان بود، گفت: در چنین شرایطی مهندسین و تکنسین های کشور تصمیم به ساخت اسلحه و مهمات گرفتند و این سلاح ها در شهر اراک و در صنایع این شهر تولید شد و ما به خود کفائی رسیدیم.

مقیمی ابراز کرد: در آن روزها کارخانجات و مهندسین و کارگران به ساخت تجهیزات نظامی  می پرداختند و  کارکنان شرکت هپکو برای حضور پرشور در جبهه های جنگ  ماشین آلات تولید می کردند و به  غرب و جنوب کشور می فرستادند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: در آن شرایط که بسیار خاص و تعیین کننده بود و کارخانجات توسط دشمن بمباران می شد در کوتاهترین زمان ممکن این کارخانجات را احیاء و به بهره برداری می رسانند که دشمن از این کار به ستوه در آمده بود.

مقیمی با اشاره به اینکه امروز دشمنان درتلاشند تا در اقتصاد ما را به زانو درآورند، بیان کرد: با عملی و اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید است، مطمئناً همچون جنگ تحمیلی در اقتصاد هم پیروز خواهیم بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها