Portal_background_image

استاندار مرکزی بر ایجاد کمیته اشتغال پاک شدگان از اعتیاد در استان تأکید کرد

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توانمند سازي و ايجاد اشتغال مهمترين دغدغه معتادان بهبود يافته در جامعه است که برای انجام برنامه ریزی های اصولی در این راستا کمیته اشتغال پاک شدگان از اعتیاد در استان مرکزی ایجاد می شود.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: این کمیته با مسئولیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و عضویت صندوق مهر امام رضا(ع)، اتاق اصناف، ادارات کل صنعت، معدن و تجارت، بهزيستي، زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی، میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگری، جهاد كشاورزي و آموزش فني و حرفه اي تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه يكي از مهمترين علل بازگشت معتادان بهبود يافته به سمت مواد مخدر عدم پذيرش آنها در جامعه است، ابرازکرد: در صورتی که شرایط برای پذیرش این افراد در جامعه فراهم نباشد شاهد خواهیم بود که دوباره به مصرف مواد مخدر دچار شوند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: برای اینکه جامعه پذیرای افراد معتاد بهبود یافته باشد می توان از ظرفیت خیرین استفاده کرد تا این افراد با دغدغه کمتر به جامعه برگردند.

وي با اشاره به اينكه رهايي از اعتياد كار دشواري است، اظهار داشت: افرادي كه سختي اين كار تحمل مي كنند و بهبود يافته به جامعه باز مي گردند حداقل توقعشان پذيرش از سمت جامعه مي باشد، لذا مردم نيز بايد اين افراد را در بين خودشان پذيرفته و مانع طردشان شوند.

مقيمي علل گرايش اعتياد در افراد را خوشي ها و ناخوشي هاي زندگي بيان و عنوان كرد: عده اي از افراد با نگاه تجارت و عده اي هم براي آلوده كردن جوانان و نابود كردن نسل هاي آينده با نگاه ضربه زدن به جمهوري اسلامي ايران اقدام به فروش مواد مخدر در جامعه مي كنند.

وي با اشاره به مبارزات فراوان نظام در برابر گسترش و شيوع مواد مخدر در كشور، گفت: كشور جمهوري اسلامي ايران براي مبارزه با مواد مخدر و اعتياد هم شهداي بسياري را تقديم نظام كرده و هم برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي را در اين راستا تدوين كرده است، اما نكته اساسي در اين بين سنگين بودن هجمه مواد مخدر در جامعه مي باشد كه مي تواند هر قشري از مردم را آلوده كند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه دشمنان هجمه های زیادی را برای مصرف مواد مخدر در جامعه ایجاد کرده اند، ادامه داد: لازم است آگاهی های مردم در زمینه مواد مخدر را افزایش دهیم تا شاهد کاهش مصرف آن در سطح جامعه باشیم.

گفتنی است در این جلسه زیدوند دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان مطالبی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها