Portal_background_image

استاندار مرکزی بر اهتمام مدیران دستگاههای اجرایی در توسعه شهرستان خمین تاکید کرد

زمانی استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، با اشاره به اینکه شهرستان خمین با تصویب هیات دولت به فهرست مناطق کمتر توسعه یافته در امور حمایتی اضافه شده است بر اهتمام مدیران دستگاههای اجرایی در توسعه این شهرستان  تاکید کرد.

زمانی استاندار مرکزی با بیان اینکه  این مصوبه برای اجرا به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است،اظهار کرد: شهرستان خمین بعنوان منطقه کمتر توسعه یافته نیازمند توسعه زیرساخت ها برای سرمایه گذاری است و باید راهکارهای مناسبی برای توسعه این زیرساخت ها با همکاری دستگاههای اجرایی فراهم شود.

زمانی با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهرستان خمین بیش از 13 درصد است، عنوان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی استان باید با کمک به ارتقا شاخص های توسعه از جمله در بحث افزایش سرانه اشتغال مسیر توسعه را در مناطق کمتر توسعه یافته و بالاخص در شهرستان خمین هموار سازند.

استاندار مرکزی گفت: تحقق این مصوبه می تواند رغبت سرمایه گذاری در این شهرستان را افزایش دهد و مدیران دستگاههای اجرایی نیز باید با تسریع و تسهیل در امور سرمایه گذاران برای توسعه سرمایه گذاری در این شهرستان تلاش کنند.       

وی اظهارکرد: با محقق شدن این مصوبه هیات دولت، معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاران در بخش های مختلف بویژه در صنعت تا 10 سال امکان پذیر شده است.    

زمانی در پایان ابراز امیدواری کرد که مدیران و مسئولان استان مرکزی با استفاده از  این مصوبه بتوانند در جهت  جبران کاستی ها و عقب ماندگيها و رسیدن به توسعه پایدار در شهرستان خمین گام های اساسی بردارند.

گفتنی است با تصویب هیئت وزیران، شهرستان خمین به فهرست شهرستان های مناطق کمتر توسعه یافته در امور حمایتی اضافه شد که متن مصوبه هیئت وزیران بدین شرح است:   

 
متن تصویب نامه شماره 262650/ت48874هـ مورخ 91/12/28 به عنوان بند (1) محسوب و متن زیر به عنوان بند (2) به تصویب نامه یادشده اضافه می شود.         

"2- شهرستان خمین به فهرست شهرستان های مناطق کمتر توسعه یافته در امور حمایتی موضوع تصویب نامه شماره 76254/ت36095هـ مورخ 88/4/10 اضافه می شود."    

یادآور می گردد اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ 1394/02/16 برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها