Portal_background_image

استاندار مرکزی بر افزایش نقش و حضور مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی تأکید کرد

شب گذشته استاندار مرکزی ضمن حضور در مسجد امیرالمؤمنین(ع) اراک و اقامه نماز مغرب و عشاء در جمع نمازگزاران، گفت: با توجه به جایگاه مساجد در جامعه می بایست از این فرصت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی بهره گرفت.

محمد حسین مقیمی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: قبل از انقلاب مساجد و حسینه ها محل سازماندهی انقلابیون بودند و امروز نیز می بایست مساجد و پایگاه های بسیج فعالیت بیشتری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی انجام دهند.

استاندار با مقایسه شرایط قبل و بعد از انقلاب اسلامی، گفت: رژیم گذشته بیشتر به دنبال اسلام زدایی ا ز طرق مختلف بود، لیکن با برنامه ریزی امام(ره) و پشتیبانی مردم، انقلاب اسلامی با هدف زنده نگه داشتن اسلام رقم خورد.

مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانمندی های استان در حوزه صنعتی و کشاورزی، افزود: اولویت اصلی ما در بخش کشاورزی، مدیریت و مصرف بهینه آب در بخش های مختلف می باشد که در اینخصوص می بایست فعالیت های متعددی صورت گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت نیز اولویت بر رعایت استاندارد های زیست محیطی است و هر کارخانه و یا واحد صنعتی که بخواهد شکل بگیرد، باید پیوست زیست محیطی و فرهنگی داشته باشد.

ایشان در پایان با اشاره به طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک، افزود: برای اجرای این طرح فعالیت های مختلفی باید انجام شود و در حال حاضر به صورت منظم با برگزاری جلسات ستاد طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک هر 15 روز یکبار در حال پیگیری و اجرای مصوبات این طرح هستیم.

خاطر نشان می سازد در این مراسم که از سوی پایگاه بسیج اصحاب المهدی(عج)( بسیجیان بازنشسته کارخانجات و ادارات) برگزار شد، امام جماعت مسجد امیر المؤمنین(ع) خیابان قیام و همچنین فرمانده پایگاه بسیج این مسجد نیز طی سخنانی ضمن ارائه گزارش مسائل و مشکلاتی را مطرح نمودند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها