Portal_background_image

استاندار مرکزی بر افزایش آموزش و ایجاد مراکز مشاوره در راستای کاهش طلاق تأکید کرد

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: افزایش آموزش و ایجاد مراکز مشاوره در روند کاهش طلاق مؤثر می باشد.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی اعم از طلاق در مسائل اقتصادی پیش روی خانواده ها قرار دارد و پایین بودن خانواده ها و نامتعادل بودن خواسته ها با میزان درآمدها همواره موجب شکل گیری مشکلات فرهنگی و اجتماعی چون طلاق در جامعه می شود.

استاندار مرکزی افزود: در استان مرکزی نیز بدلیل عدم گردش مالی در استان و دیگر عوامل مشکلات اقتصادی در افزایش طلاق نقش مؤثری داشته است.

وی بیان کرد: در گذشته وقتی مشکلی برای زوج های جوان پیش می آمد بزرگترها ایفای نقش می کردند ولی امروزه خانواده ها کوچک شده اند و نقش نهادهای حامی و عوامل مداخله گر کاهش یافته است.

مقیمی افزود: برای جبران این خلل و اینکه جوانان بتوانند صحبت ها و مشکلات خود را بیان کنند، ایجاد مراکز مشاوره در روند کاهش طلاق مؤثر می باشد.

استاندار مرکزی کاهش آستانه تحمل افراد را از عوامل مهم طلاق در جامعه خواند و تصریح کرد: امروزه صبر و استقامت افراد جامعه به دلیل مشکلات زندگی بسیار کاهش یافته است که این امر نیز در افزایش طلاق بی تأثیر نبوده است.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت كميسيون بانوان، گفت: با استفاده از اين ظرفیت می توان در بحث آموزش ها و ارائه مشاوره به بانوان در زمينه كاهش طلاق در خانواده ها مؤثر واقع شد زیرا زنان نقش مهمي در حفظ انسجام خانواده دارند كه در صورت ارائه آموزش و آگاهي به آنها مي توانند در كاهش طلاق و افزايش ازدواج هاي موفق تاثير خوبي را داشته باشند.

مقیمی گفت: ارائه مشاوره در خصوص ازدواج، شرايط قبل و بعد از آن در مدارس، دانشگاه ها و مساجد مي تواند تاثير بسزايي در روند رشد موفقيت آميز اين مقوله در استان داشته باشد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه معظلات اجتماعی در استان مرکزی زیاد است، خاطر نشان کرد: باید در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان درخصوص علل کاهش ازدواج و افزایش  طلاق در استان بررسی شود و برای رفع آنها راهکار ارائه شود.

مقیمی با اشاره به کاهش نرخ رشد جمعیت در این استان، ابراز کرد:  در شورای اداری استان گزارشی از تحولات جمعیتی استان ارائه گردد و در این خصوص با فرهنگ سازی گام های مؤثری برداشته شود.

مدير كل ثبت احوال استان مركزي نیز گفت: نرخ طلاق در استان مركزي 27 درصد است و شهرهاي اراك، ساوه و خمين بيشترين ميزان ثبت طلاق را به خود اختصاص داده اند.

خسروي وقايع چهارگانه ثبت شده در استان طي 9 ماهه سال جاري را اعلام و عنوان كرد: ميزان مواليد در استان طي 9 ماهه سال جاري نسبت به مدت مشابه قبل با رشد 2.7 درصدي مواجه بوده و اين در حالي است كه اين استان در بحث وفات نيز با كاهش 6.4 درصدي روبرو بوده است.

وي ادامه داد: ازدواج در اين مدت با 12.4درصد كاهش و ميزان طلاق هم با 6.1 درصد رشد مواجه بوده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها