Portal_background_image

استاندار مرکزی بر اعزام کتابخانه های سیار به روستاها و مناطق حاشیه نشین شهرها تأکید کرد

عصر روز گذشته استاندار مرکزی در پنجاه و پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و همچنین نهمین جلسه کمیته نهضت مطالعه مفید استان که به صورت مشترک در محل استانداری برگزار شد، بر اعزام بیشتر کتابخانه های سیار به روستاها و همچنین مناطق حاشیه شهرها تأکید کرد.

محمد حسین مقیمی ضمن تأکید بر ایجاد کتابخانه های بیشتر در استان و بالاخص شهرستان های کمتر توسعه یافته، گفت: افزایش تعداد کتابخانه ها یکی از راه های ارتقاء فرهنگ مطالعه می باشد و این امر نقش مهمی در توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه ایفا می نماید.

وی افزود: استان مرکزی استانی فرهنگی و صنعتی است و در حوزه فرهنگ و هنر افراد سرشناسی در این استان حضور داشته اند و لذا باید در کنار صنعت، فرهنگ کتابخانی و مطالعه را نهادینه کنیم.

استاندار نقش مساجد در توسعه فرهنگ مطالعه را مهم ارزیابی کرد و افزود: کتابخانه های مساجد نقش مهمی در افزایش سرانه مطالعه دارند و می بایست کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در این رابطه بسیار مؤثرتر عمل کنند.

وی همچنین با تأکید بر نقش دانشگاه ها و آموزش و پرورش در این رابطه، گفت: باید در دانشگاه ها و مدارس برای مطالعه بیشتر کتاب های غیر درسی از سوی دانش آموزان و دانشجویان، برنامه ریزی بهتری انجام پذیرد و این امر بالاخص در مدارس ابتدایی بسیار مؤثرتر خواهد بود.

یادآور می گردد در ابتدای این جلسه مطیعی مدیر کل کتابخانه های عمومی گزارشی از وضعیت کتابخانه ها و همچنین سرانه مطالعه در استان ارائه نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها