Portal_background_image

استاندار مرکزی بر اعتمادسازی بین بخش خصوصی و دولت تاکید کرد

زمانی استاندار مرکزی صبح امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و اقتصادی شهرستان ساوه که در محل هتل شهر صنعتی کاوه برگزار شد، گفت: اعتماد سازی بین بخش خصوصی و دولت نقش موثری در توسعه تولیدات داخلی و کاهش واردات دارد و تجارت هدفمند را تقویت می کند.

زمانی استاندار مرکزی با بیان اینکه باید بین بحش خصوصی و دولت اعتماد سازی کنیم، اظهار کرد: دولت باید در قبال مطالبات بخش خصوصی پاسخگو باشد، در این صورت بخش خصوصی اعتماد می‌کند و سرمایه گذاری مطمئن را انجام می‌دهد.

استاندار مرکزی بیان کرد: حل مشکلات و موانع زیرساختهای موجود و همچنین مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی از وظایف بخش دولتی است اما هر واحد صنعتی و تولیدی نسبت به موقعیت خود دارای مشکلات متفاوتی می باشد که باید به تفکیک تمامی این مسائل را حل کرد.

وی با  اشاره به اینکه دولت با تمام توان در جهت خروج بخش خصوصی از رکود گام بر می دارد، گفت: سازوکارهای رجوع و تقویت بخش خصوصی  باید فراهم شود  که در صورت رونق تولید زمینه ایجاد  اشتغال پایدار  فراهم می گردد و کشور از واردات بی نیاز خواهد شد.

زمانی اظهار کرد: ادارات و دستگاه های دولتی باید در جهت رفع مشکلات و موانع واحدهای صنعتی و تولیدی برابر با مقررت و قوانین بطور جدی همکاری های لازم را با بخش خصوصی انجام دهند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه  آنچه که از دست ما بر می آید رفع مشکلات و موانع موجود در واحدهای تولیدی و صنعتی  است، ابراز کرد: بخش خصوصی باید بداند که در جهت رفع مشکلات آنها مصمم هستیم  و مطالبات این واحد ها باید بطور جدی پیگیری شود و نتایج حاصل گردد از وظایف ما بعنوان خانواده دولت این است که به کار واحدهای صنعتی و تولیدی هر چه سریعتر رسیدگی کنیم .

استاندار مرکزی افزود: مسوولان استان وظیفه دارند در راستای رونق بخشیدن به واحدهای صنعتی از هیچ کوششی دریغ نکنند و با مدیرانی که بدون علت مانع فعالیت این بخش ها شوند برخورد قاطع صورت می گیرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه ما بدنبال تعالی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین توسعه و ترقی استان مرکزی هستیم، تصریح کرد: مجموعه استان مرکزی باید بدنبال یک الگوی موفق برای احیای واحدهای صدمه دیده  باشد تا از این طریق بتوان واحدهای تعطیل و نیمه فعال را احیا کرد و از واحدهای فعال نیز صیانت نمود.

زمانی عنوان کرد: در شهرستان ساوه و زرندیه مشکل سرمایه گذاری وجود ندارد بلکه مشکل اصلی در نبود زیرساخت های لازم است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با ببیان اینکه شهر صنعتی کاوه توانسته نقش سازنده‌ای را در عرصه اقتصادی ایفا کند و با انواع تولیدات بسیاری از نیازهای داخلی و خارجی را رفع کند،‌ ادامه داد: حضور پر رنگ صاحبان صنایع با ارائه تسهیلات مناسب و حمایت جدی از آنها امکان‌پذیر است.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی با وجود جغرافیای محدود تاثیربسزائی در تولید و اقتصاد کشور دارد که  باید از ظرفیتهای این استان نهایت بهره برداری را انجام داد و  مسائل مبتلا به کشور را در آن حل کرد.

زمانی اظهار کرد: مسوولان استان باید پس از هر سفر استانی یک روز را برای پیگیری مصوبات سفر معین و نتیجه کار را به فرمانداران شهرستان ها اعلام کنند و همه ظرفیت ها را برای سرعت بخشی به تحقق مصوبات به کار گیرند.

گفتنی است اخذ مجوزهای آب، برق، گاز، نبود راه آسفالت در شهرک صنعتی کاوه، اقساط سنگین تسهیلات بانکی و استقبال کم از تولیدات داخلی، از مهمترین مشکلاتی بود که از سوی صنعتگران عنوان شد.

یادآور می گردد در این نشست فرماندار شهرستان ساوه نیزمطالبی را بیان کرد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها