Portal_background_image

استاندار مرکزی بر استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای اقتصاد دانش‌ بنیان تاکید کرد

 

مقیمی صبح امروز در جمع  نخبگان و مدیران شرکت های دانش بنیان استان که با حضور ستاری در محل پارک علم و فناوری برگزار شد، بر استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای اقتصاد دانش‌ بنیان تاکید کرد.

 

مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به ویژگی های استان، اظهار کرد: استان مرکزی مهدپرورش نخبگان، مشاهیر و عالمان بزرگی همچون امام خمینی(ره) است که در مقاطع مختلف در کشور تأثیر گذار بوده اند.

وی افزود: مردم این استان افراد سخت کوشی هستند که یا در دانشگاه ها تحصیل می کنند و یا در بخش های تولیدی و کشاورزی فعالیت دارند.

استاندار مرکزی با اشاره به شرایط خاص استان مرکزی، ادامه داد: این استان دارای بیش از 112 هزار دانشجو و طلاب دینی است و 3000 واحد صنعتی و همچنین صنایع مادر  این استان را به چهارمین قطب صنعتی کشور تبدیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه  استان مرکزی در زمینه صنایع غذایی و پزشکی نیز فعال است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ها، ویژگی ها و شرایط خاص، این استان ظرفیت بالایی برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان را دارد.

مقیمی تصریح کرد: مهندسین و تکنسین های کارخانجات استان مرکزی در زمان هشت سال دفاع مقدس درصد بالایی از نیازهای دفاعی را فراهم کردند و بعد از جنگ هم در دوران سازندگی کشور و بازسازی مناطق آسیب دیده حضور مؤثری داشتند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: امروزه جوانان و دانشمندان در میادین علمی فعالیت های خوبی را آغاز نموده اند که امید است با کمک دولت و سایر بخش ها رسیدن به توسعه و جهاد علمی  مدنظر نظام و دولت را محقق نمایند.

وی گفت: جهاد علمی در کشور شروع شده و مردم نیز در این راستا، مصمم و همسو با دانشمندان، مهندسین و جوانان تحصیلکرده این مسیر را ادامه می‌دهند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز  اظهار کرد: اجرایی شدن  قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در سال گذشته فرآیند اجرای این قانون را تسهیل می کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 900 شرکت دانش بنیان در کشور به ثبت رسیده است، بیان کرد: ثبت شرکت های دانش بنیان  برای استفاده از تسهیلات و همچنین معافیت مالیاتی امری ضروری است.

سورنا ستاری افزود: توسط صندوق نوآوری شکوفائی با صرف 300 میلیون تومان برای واحدهای کوچک و بیش از آن نیز برای واحد های بزرگ تسهیلات ارائه می شود که برقراری ارتباط بیشتر استان با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در استفاده از این تسهیلات مؤثر است.

وی خاطر نشان کرد: این سفر در راستای برقراری ارتباط بیشتر با استان و حل مشکلات آن صورت گرفته که در ساختار و تجهیزات استان و هم در ارائه  تسهیلات به شرکت های دانش بنیان اعتبارات ویژه ای لحاظ شود.

گفتنی است سنگی رئیس پارک علم و فناوری استان نیز در این جلسه  گزارشی را ارائه نمود.

 معاون علمی و فناوری رییس جمهور و استاندار مرکزی از پروژه در حال احداث ساختمان پارک علم و فناوری و مرکز فناوری کسب و کار استان بازدید کردند و در جریان فعالیت ها قرار گرفتند.

 نشست با استادان دانشگاه های اراک و علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی برای تقویت زیرساخت های پژوهشی و آشنایی با نیازهای آنها، شرکت در کارگروه پژوهش، فناوری اطلاعات و تحول اداری و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از دیگر برنامه های سفر ستاری و هیأت همراه به استان مرکزی است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها