Portal_background_image

استاندار مرکزی بر استفاده از توانمندی های 400 سازمان مردم نهاد استان در راستای آموزش حقوق شهروندی تأکید نمود

مقیمی صبح امروز در پنجمین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان مرکزی، گفت: می بایست از توانمندی های 400 تشکل فعال در استان در راستای آموزش حقوق شهروندی استفاده نمود.

محمد حسین مقیمی ضمن تشکر از گزارش ارائه شده از سوی مدیر عامل خانه سازمای های مردم نهاد استان در خصوص مبلمان شهری، افزود: تشکل های مردم نهاد به عنوان چشم مردم باید بر فعالیت ها و عملکرد دولت و دستگاه های اجرایی نظارت نمایند.

وی همچنین ابراز داشت: اقدامات خوبی در حوزه حقوق شهروندی صورت گرفته اما کافی نیست و باید برای مشارکت بیشتر شهروندان در اداره امور کشور برنامه ریزی بلند مدتی انجام داد و در این میان تشکل های مردم نهاد به عنوان حلقه اتصال بین مردم و دستگاه های اجرایی مسئولیت سنگین تری را بر عهده دارند.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به آلودگی هوای شهر اراک، گفت: بیش از 30 تشکل مردم نهاد در حوزه زیست محیطی در استان فعالیت می نمایند که باید با استفاده از این ظرفیت و با مشارکت شهروندان، به دستگاه های اجرایی مربوط در حل این مسئله کمک نمود.

مقیمی تأکید کرد: مسئولان ظرفیت و تحمل خود را برای نقد پذیری بالا ببرند.

شایان ذکر است در این جلسه که در رابطه با مسائل و مشکلات مبلمان و سیمای شهر اراک بحث و تبادل نظر شد، مقرر گردید کمیته ای با عضویت فرمانداری شهرستان اراک، شهرداری اراک و خانه سازمان های مردم نهاد استان نسبت به پیگیری و رفع این موارد اقدام نمایند. 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها