Portal_background_image

استاندار مرکزی بر ارتقاء سطح مهارت آموزی دانش آموزان در مدارس تاکید کرد

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در نشست مشترک شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان خنداب که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اجرای طرح جامع مهارت آموزی را دستور کار جدی استان عنوان کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر ارتقای مهارت آموزی دانش آموزان در مدارس،  اظهار کرد:  اجرای طرح جامع مهارت آموزی در استان با جدیت دنبال می شود و آموزش و پرورش نیز باید در این زمینه بطور جدی عمل نماید.

استاندار مرکزی بیان کرد: توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش باید در اولویت قرار گیرد که این امر نیازمند بررسی و شناسایی وضعیت موجود و ارائه راهکار برای بهبود آن است.

وی بر مسئولیت پذیری و داشتن احساس مسئولیت در مدیران تاکید کرد و گفت: مسئولیت پذیری از درس های بزرگ نهضت عاشوراست که باید در جهت ترویج آن در جامعه تلاش شود.

زمانی قمی عنوان کرد: در برگزاری نشست ها و جلسات باید حضور مدیران مرتبط با دستور کار جلسه  مد نظر قرار گیرد تا بتوان نسبت به مسائل طرح شده تصمیم گیری نمود.

استاندار مرکزی با تاکید بر رعایت مدیریت زمان در جلسات، بیان کرد: مدیران باید مدیریت زمان و خلاصه گوئی مطالب در جلسات را رعایت کنند و به آن توجه داشته باشند.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و محدودیت در تخصیص اعتبارات، ابراز کرد: بعضی از افراد شعار و وعده هایی را می دهند که تحقق آن نیازمند حمایت و اعتبارات بالایی است و موجب افزایش مطالبات مردم  می شود که در این زمینه  باید شرایط فعلی کشور و محدودیت های موجود در تخصیص بودجه مورد توجه قرار گیرد .

زمانی قمی با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت کشور نیازمند تلاش و کوشش همه ارکان جامعه است، خاطر نشان کرد: کارکنان باید از کم کاری در محیط های اداری اجتناب کرده و ساعت مفید کار در ادارات و سازمانها افزایش یابد که این امر موجب افزایش رضایت مندی در مردم و پیشرفت و توسعه استان و کشور می شود.

فرماندار شهرستان خنداب نیز اظهار کرد: این شهرستان دارای 8300 دانش آموز است و 62 درصد از دانش آموزان در مقطع متوسطه ادامه تحصیل می دهند.

غیاثی با اشاره به اینکه سطح بیسوادی در شهرستان خنداب بالای ده درصد است، بیان کرد: میانگین بیسوادی در استان 5 درصد است که در شهرستان خنداب از میانگین استان بالاتر است و برای کاهش آن باید تلاش شود.

وی پائین بودن سرانه ورزشی دانش آموزان، برپائی کلاسهای چند پایه و نبود مرکز کودکان استثنایی را از جمله مشکلات شهرستان خنداب عنوان کرد.

***استاندار مرکزی در سفر به شهرستان خنداب همراه با مدیران کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و فرماندار شهرستان خنداب با خانواده شهید غلامعلی زمانی دیدار کرد  و این دیدار ها را موجب دلگرمی مسئولان دانست.

*** بازدید از شرکت  تعاونی کشمش سبز از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی به شهرستان خنداب بود.

گفتنی است استاندار مرکزی در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در شهرستان خنداب نیز شرکت کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها