Portal_background_image

استاندار مرکزی بر اجرایی شدن کامل قانون ارتقاء سلامت نظام اداری در استان تاکید کرد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه ستاد ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد استان که در محل دفتر ایشان برگزار شد، بر اجرایی شدن کامل  قانون ارتقاء سلامت نظام اداری در استان تاکید کرد.         

محمد حسین مقیمی گفت: مبارزه با فساد اداری و ارتقاء سلامت  نظام اداری دو مقوله مهمی هستند که  دولت به آنها توجه دارد و  به شدت پیگیری می کند که بالا رفتن اعتماد ،بهره وری و سلامت اداری را نیز در پی دارد .   

وی افزود: پیشگیری از موارد فساد اداری و مبارزه با جهل از قانون و تلاش برای ارتقای سلامت بدنه اجرایی کشور از موضوعات مهم هدفگذاری شده در دولت یازدهم است.              

مقیمی فرهنگ سازی اسلامی و منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران دولت ، تکیه بر ایجاد پایگاه اطلاعات قراردادها، مناقصه ها و مزایده ها، شفاف سازی اطلاعات و تکالیف و خدمات قابل ارائه به مردم و... را از جمله بندهای قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد عنوان کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: باید زمینه برگزاری دوره آموزشی این قانون فراهم شود تا مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی استان در این راستا آموزش های لازم را کسب نمایند.

گفتنی است مصوبات این جلسه به شرح ذیل می باشد:

1- تصوير قانون ارتقائ سلامت نظام اداري و آيين نامه اجرايي آن توسط دبيرخانه ستاد مذكور به دستگاه هاي اجرايي استان ارسال گردد.

2- در جلسات آتي ستاد ارتقائ سلامت نظام اداري از مديركل ديوان محاسبات جهت حضور در جلسه دعوت بعمل آيد.

3- مقرر گرديد دستگاه هاي اجرايي استان ضمن هماهنگي با دبيرخانه ستاد ارتقائ سلامت نظام اداري نسبت به برگزاري دوره هاي آموزشي با هدف تبيين و تشريح مفاد قانون ارتقاي سلامت نظام اداري اقدام نموده و از اساتيد مجرب دانشگاهي در اين زمينه دعوت بعمل آيد .

4- دبيرخانه ستاد ارتقائ سلامت نظام اداري نسبت به احصاء تكاليف و وظايف محوله به دستگاه هاي اجرايي برابر مفاد قانون مذكور اقدام نموده و طي مكاتبات مجزا نسبت به پيگيري اين امر اقدام نمايد .

5-  دستگاه هاي نظارتي استان بر اساس مفاد مندرج در قانون ارتقائ سلامت نظام اداري موضوع چگونگي برگزاري مناقصات را نظارت و پيگيري نموده و گزارش عملكرد آن را به دبيرخانه ستاد ارسال نمايند .

6-  مقرر گرديد بند الف ماده 3 در خصوص شفاف سازي فرآيند انجام خدمات دستگاه هاي اجرايي به دستگاه هاي اجرايي استان ابلاغ و توسط دبيرخانه ستاد پيگيري لازم بعمل آيد .

7- مقرر گرديد دستگاه هاي اجرايي بر اساس ماده 7  قانون ارتقائ سلامت نظام اداري نسبت به تهيه و تدوين منشور اخلاق حرفه اي اقدام نموده و نسخه اي از آن را به دبيرخانه ستاد ارسال نمايند .

8- مقررگرديد بازرسان ويزه اي توسط استاندار محترم جهت پيگيري و نظارت بر اجراي مفاد قانون ارتقائ سلامت نظام اداري و مقابله با فساد دستگاه هاي اجرايي استان تعيين گردد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها