Portal_background_image

استاندار مرکزی: برقراری انضباط مالی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید است

استاندار مرکزی همزمان با هفته دولت در آئین افتتاح پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستان کمیجان در جمع مردم این شهرستان، گفت: برقراری انضباط مالی و اقتصادی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  مهمترین دستاورد دولت تدبیرو امید بازگرداندن امید، عقلانیت، همگرایی و آرامش عمومی در جامعه  و برقراری انضباط مالی و اقتصادی در کشور است.

 زمانی قمی با اشاره به اینکه حل مشکلات اقتصادی کشور زمان بر است و یک شبه حل نمی شود، افزود: با سیاست های دولت تدبیر در حوزه اقتصاد، ثبات اقتصادی به عرصه برگشت، نرخ ارز تثبیت شد و احیای بخشی از واحدهای تولیدی که در اثر سیاست های غلط دولت گذشته با رکود مواجه شده بودند صورت گرفت .

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایطی سکان اجرایی کشور را به عهده گرفت که از لحاظ اعتبارات در بدترین شرایط قرار داشت و نا امیدی بر مردم، تحصیلکردگان و جوانان حاکم بود، شایستگان به حاشیه رفته بودند و تکریم عالمان دینی انجام نمی شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت  نهم  در آغاز فعالیت با رشد اقتصادی شش درصدی، نرخ بیکاری 10 درصدی و تورم زیر 14 درصدی روبرو بود که این شرایط به رشد اقتصادی منفی شش درصد، خزانه خالی، تورم 40 درصدی، رکود در تولید تبدیل و به دولت یازدهم تحویل شد، در این میان این دولت تمام تلاش خود را بکار گرفت و توانست طی دوسال کارنامه چشمگیری از اقدامات خود داشته باشد.

وی بیان کرد: مردم در 24 خرداد ماه با حضور در انتخابات مسیر سیاستها را تغییر دادند و خواستار تغییر سیاستها  و روشها در اداره امور داخلی کشور و بازیابی سیاست خارجی شدند.

وی پیروزی در مذاکرات هسته ای را رخدادی تاریخی و ماندگار دانست و گفت: دولت تدبیر و امید در بعد سیاست خارجی توانست با اتحاد و اجماع همه ارکان جامعه و استفاده از فرامین مقام معظم رهبری در پیچیده‌ترین پرونده سیاسی ایران و جهان سربلند بیرون آید و بحرانی بزرگ را پشت سر گذاشت که بر اساس آن از ذیل فصل هفت شورای امنیت خارج شد که اولین دستاورد توافق هسته ای اثبات برتری گفتمان اسلامی- ایرانی به جهانیان بود.

استانداری مرکزی ابراز کرد: پیروزی در مذاکرات هسته ای موجب افتخار ملی است و به جریان و جناح خاصی مختص نمی شود و آثار مثبت آن با گذشت زمان در اقتصاد کشور مشاهده خواهد شد.

زمانی قمی در ادامه ضمن بررسی مسائل و مشکلات شهرستان کمیجان بر زمینه سازی حضور سرمایه گذاران در این شهرستان تاکید کرد و گفت: ارتقاء وضعیت عمران شهری کمیجان بطور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

*** افتتاح پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستان کمیجان با حضور استاندار مرکزی 

همزمان با دومین روز از هفته دولت شرکت پرورش مرغ گوشتی آسمان طیور غفوری در زمینی به مساحت 18 هزار متر مربع، با زیربنای 1800 متر مربع و ظرفیت 20 هزار قطعه در هر دوره، ظرفیت هر سالن 80 هزار قطعه ، با 130 میلیون تومان آورده شخصی و 530 میلیون تومان تسهیلات که برای 3 نفر اشتغالزایی دارد ، به بهره برداری رسید.

پروژه تعریض و آسفالت محور کمیجان – ساروق نیز با طول کل محور 3  کیلومتر ، عرض محور 10/30 که از هر طرف جاده 2 متر تعریض شده است و با  اعتبار 799 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

بلوار آیت الله ملیحی با طول 1850 متر، مساحت املاک تملک شده 70 هزار متر مربع، حجم عملیات خاک برداری 58000 متر مکعب ، حجم عملیات خاکریزی 61 هزار متر مکعب و  با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد و 500 میلیون ريال مورد بهره برداری قرار گرفت.

پروژه بهسازی و بهبود عبور و مرور در معابر میلاجرد  با 40 هزار متر مربع زیرسازی، 120 هزار متر مکعب برداشت خاک، 100 هزار متر مکعب مخلوط ریزی ، 6700 تن آسفالت با اعتبار 9 میلیارد ريال از منابع داخلی شهرداری میلاجرد به بهره برداری رسید.

سالن جلسات شهرداری میلاجرد نیز با 70 متر زیربنا و 200 میلیون ريال اعتبار از محل اعتبارات داخلی شهرداری میلاجرد افتتاح شد.

** دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید محمدرضا عزیزی

استاندار مرکزی در دیدار با خانواده شهید محمدرضا عزیزی اظهار کرد:شهیدان منشأ برکات و تضمین کننده امنیت و آرامش کشور هستند و امروز ملت ایران با ایستادگی، مقاومت و تبعیت از رهبر معظم انقلاب، دنیا را متحیر کرده است.

زمانی قمی گفت:فرهنگ ایثارگری و شهادت سرمایه ای است که دشمن به شدت از آن هراس دارد و هر ایرانی متعهد باید امروز ادامه دهنده رشادت شهیدان در سنگر جهاد اقتصادی و فرهنگی باشد.

شهید محمد رضا عزیزی در سال 1345 در میلاجرد متولد شد و در سال 1365 در منطقه مهران به فیض شهادت نائل آمد.

گفتنی است استاندار مرکزی با ورود به شهرستان کمیجان مورد استقبال مسئولین محلی قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهدا ادای احترم کرد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها