Portal_background_image

استاندار مرکزی: برای اجرای برخی از طرح های عمرانی از تسهیلات مالی خارجی استفاده خواهیم کرد

محمد حسین مقیمی در جلسه استفاده از منابع تسهیلات مالی خارجی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: برای اجرای برخی از طرح های عمرانی از تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) استفاده خواهیم کرد.

استاندار مرکزی افزود: تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) با اولویت تکمیل و اتمام پروژه های نیمه تمام  توزیع می شود که تا پایان آبان ماه 1393 باید کلیه مراحل اداری و بانکی آنها توسط استان انجام شود و دستگاه ها باید در این زمینه فعال عمل نمایند.

وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی استان مکلف هستند ظرف مدت یک ماه جهت استفاده از این تسهیلات تائیدیه را از وزارتخانه متبوع خود دریافت نمایند.

مقیمی ابراز کرد: کل اعتبار استان مرکزی از منابع استانی 112 میلیارد تومان، طرح های ملی استانی شده 48 میلیارد تومان و طرح های ملی مندرج در قانون 57 میلیارد تومان می باشد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: طرح های عمرانی که برای استفاده از این تسهیلات در استان در نظر گرفته شده است آبرسانی به شهرهای بزرگ، بیمارستان ولیعصر(عج)شهر اراک، دوبانده شدن راه آهن قم به اراک و راه آهن سریع السیر ایستگاه محمدیه به اراک می باشد.

مقیمی ادامه داد: ارزیابی کیفی سرمایه گذار و پیمانکار برای اجرای این طرح ها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: این جلسه هر هفته برگزار خواهد شد و در هر جلسه به صورت مجزا طرح های عمرانی و اقتصادی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

گفتنی است در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی، معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری، مدیر کل راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای نیز حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها