Portal_background_image

استاندار مرکزی: با مکانیزه کردن سیستم آبیاری فضای سبز منطقه سنجان حفظ شود

استاندار مرکزی عصر امروز در جریان بازدید از سنجان و کرهرود ، گفت: با مکانیزه کردن سیستم آبیاری فضای سبز منطقه سنجان حفظ شود.

محمدحسین مقیمی بر احیای قنات ها و حفظ فضای سبز منطقه سنجان تاکید کرد و افزود: باید موانع مکانیزه کردن سیستم آبیاری در این منطقه برطرف گردد.

وی با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست و کمک به توسعه بخش کشاورزی از اولویتهای دولت است، بیان کرد: دولت 85 درصد اجرای هزینه های آبیاری نوین وتحت فشار را بر عهده می گیردو بخش اندکی از آن نیز باید توسط اهالی منطقه وکشاورزان تامین شود که با اجرای این طرح 60 درصد در مصرف آب کشاورزی در منطقه سنجان صرفه جوئی می شود.

مقیمی ادامه داد:  نبود مدیریت بهینه و آبیاری نوین مشکل اصلی باغ ها و فضای سبز منطقه سنجان است که در کارگروهی ویژه متشکل از مدیران دستگاههای اجرایی بررسی می شود

وی با بيان اينكه رفع مشکل کم آبی و توسعه بخش کشاورزی در منطقه سنجان  در گروی مشارکت کشاورزان و اهالی منطقه است، اظهار کرد: هم اینک پنج قنات منطقه سنجان احیا و حفر دو چاه نیز به منظور رفع مشکل کم آبی در دستور کار قرار گرفته که به زودی اجرایی می شود

مقیمی در ادامه این بازدید با تعدادی از اهالی منطقه سنجان گفت و گو کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و خواسته های آنان قرار گرفت ودستورات لازم برای گره گشایی از این مشکلات را صادر کرد.  

گفتني است در اين بازديد ابراهيمي مشاور عالي استاندار،معاون هماهنگي امور عمراني استانداري، فرماندار اراك و بخشدار مركزي نيز حضور داشتند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها