Portal_background_image

استاندار مرکزی: با تلاش صادرکنندگان ارزش صادرات استان در سال جاری به 2 میلیارد دلار خواهد رسید

مقیمی عصر روز گذشته در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان  که در سالن کوه نور مجتمع امیر کبیر شهر اراک برگزار شد، گفت: با تلاش صادرکنندگان ارزش صادرات استان در سالجاری به 2 میلیارد دلار خواهد رسید.

مقیمی استاندار مرکزی  اظهار کرد: در سال 1391 ارزش صادرات استان مرکزی 950 میلیون دلار بوده که این رقم در سال گذشته به یک میلیارد و 150 میلیون دلار رسید و طبق برنامه باید در سالجاری یک میلیارد و 250 میلیون دلار صادرات داشته باشیم که هدفگذاری استان در حوزه صادرات تا پایان سال جاری دو میلیارد دلار است.

مقیمی گفت: صادرکنندگان خواسته های خود و مسائلی که حل آنها باعث می شود صادرات استان از یک میلیارد و 250 میلیون دلار به 2 میلیارد دلار افزایش یابد را اعلام کنند و در این راستا تلاش نمایند ما نیز متعهد می شویم که از آنها حمایت کنیم .

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی 3 درصد از صادرات کشور را انجام می دهد،اظهار کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی صنعتی است و در بخش خدمات فنی و مهندسی و تولیدات صنعتی می تواند تولید داشته باشد این درصد سهم مطلوبی نیست. 

استاندار مرکزی گفت: برنامه صادراتی سال 93 را با اتکا به خداوند متعال و تغییر روشها و برنامه ها و جایگزین کردن کارهایی که به رونق صادرات و تحقق دو میلیارد دلار صادرات در استان می انجامد پیگیری می کنیم.

مقیمی خاطر نشان کرد: امروزه همه تلاش ما در استان بر این است که تولید کنیم و صادرات انجام دهیم تا اقتصاد را متحول نمائیم و علی رغم همه مشکلات بتوانیم به تولید و صادرات رونق بیشتری ببخشیم.

گفتنی است در این مراسم نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی و رییس اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی سخنانی را ارائه کردند و تعدادی از تولیدکنندگان و صنعتگران استان مرکزی نیز به بیان دیدگاهها و مشکلات خود پرداختند.

همچنین در این مراسم از 21 تولید کننده و صادرکننده نمونه استان مرکزی با اهدای لوح سپاس و تندیس زرین تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها