Portal_background_image

استاندار مرکزی: با تامین 3 درصد آب بیشتر برای صنایع، بیش از 70 هزار فرصت شغلی جدید در استان ایجاد خواهد شد

استاندار مرکزی شب گذشته در دیداری که با انجمن آوا انجام گرفت، گفت: اگر بتوانیم حداقل 3 درصد از آب حاصله از فاضلاب شهری اراک را برای صنایع محقق سازیم، در آینده ای نزدیک حدود 70 هزار فرصت شغلی جدید در استان ایجاد خواهد شد.

محمد حسین مقیمی افزود: از مجموع آب موجود در استان حدود 92 درصد در بخش کشاورزی، حدود 4 درصد در بخش صنعت و حدود 4 درصد نیز برای آشامیدن مصرف می شود که باید با مصرف صحیح آب بتوانیم ضمن حل مشکلات مردم و کشاورزان، مشکلات صنایع را نیز حل کنیم.

استاندار در خصوص طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک نیز گفت: مصوبه دولت در اینخصوص دارای ابعاد و بخش های مختلفی است که بخشی از آن مربوط به صنایع است که برخی از اقدامات را انجام داده اند و برخی دیگر از اقدامات را باید انجام دهند، بخشی متعلق به خود شهر بالاخص خودروهای فرسوده و بحث ترافیک و پایانه و ... می باشد که باید اقدامات زیادی در این حوزه ها صورت پذیرد، بخش دیگر مربوط به کوره های آجرپزی است که باید گازسوز شوند و بخش مهمتر مربوط به ایجاد 1000 هکتار فضای سبز می باشد که هر ساله باید 250 هکتار ایجاد شود. ضمناً این مصوبه به صورت یک بسته جامع است و باید همه اجزا آن با هم انجام شود.

ایشان به بحث اقتصاد مقاومتی(سیاست های رهبری) اشاره کرد و گفت: همه ملزم اند که این سیاست ها را انجام دهند و یکی از آنها استفاده بهینه از آب است که اگر ما بتوانیم 2 کار مهم یعنی عدم کشت محصولاتی که به آب زیاد نیاز دارند و استفاده از سیستم آبیاری مدرن و کاشت محصولاتی که به آب کم نیاز دارند را در بخش کشاورزی انجام دهیم بسیاری از مشکلات آب بخش کشاورزی حل خواهد شد.

وی همچنین برخی از مهمترین اقداماتی که باید در سطح شهر اراک انجام شود از جمله بحث تفرجگاه بزرگ و توسعه دره گردو، بحث حمل و نقل ریلی و قطار سریع السیر، بحث استفاده از عوارض آلایندگی بنزین برای شهر اراک و ... بیان نمود.

مقیمی همچنین در خصوص تغییر مدیران استان نیز گفت: سعی شده و خواهد شد از مدیران بومی، متخصص و از همه نقاط استان و از نگرش های متعادل استفاده شود که سیاست های دولت تدبیر و امید را قبول داشته باشند و دل در گروه پیشرفت و توسعه استان دارند و اگر هم کسی عوض شود از تجارب او در جای دیگر استفاده می شود .

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مشاور و مدیر کل حوزه استاندار، سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری و مشار عالی استاندار حضور داشتند و تعدادی از اعضا سؤالات خود را در حوزه های مختلف آلودگی هوا، مدیریت، صنعت، ترافیک و ... بیان نمودند.

یادآور می گردد انجمن آوا(انجمن وفاق و ایثار استان) یک ngoاست که از فرمانداری در سال 1391 مجوز گرفته و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی انجام می دهد و حدود 150 عضو دارد که از نخبگان و افراد تأیرگذار شهر اراک هستند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها