Portal_background_image

استاندار مرکزی: با استفاده از پشتوانه مردمی از بازسازی عتبات عالیات حمایت می کنیم.

استاندار مرکزی روز سه شنبه در دیدار با اعضاء ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های صورت گرفته این ستاد اعلام کرد: با استفاده از پشتوانه مردمی از بازسازی عتبات عالیات حمایت می کنیم.

ظهر امروز استاندار مرکزی در دیدار با اعضاء ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با اشاره به مطلب مذکور اعلام کرد: از ضریح ابراهیم مجاب در مصلای شهر اراک رونمایی خواهد شد و سپس این ضریح به کربلای معلا انتقال داده خواهد شد.

محمدحسين مقيمي افزود:‌  استان مرکزی با استفاده از پشتوانه مردمی در بازسازی عتبات عالیات نقش مهمی را ایفا نموده است و کلیه مدیران و مسئولین استان از این موضوع حمایت خواهند کرد.

وي ادامه داد: مردم استان مركزي نقش به سزايي در بازسازي عتبات عاليات دارند.

شایان ذکر است در این دیدار که با حضور اعضاء ستاد عتبات عالیات استان برگزار شد آقای مسافر جانشین ستاد مذکور گزارشی از برنامه ها و فعالیت های اقدام شده ارائه دادند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: ضریح جدید ابراهیم مجاب(ع) آماده انتقال به کربلای معلی است.
 

 ابوالقاسم مسافر اظهار داشت: طراحی  ضریح جديد ابراهيم مجاب  به دست توانمند استاد نگارگر و قلم‌زن و خوشنویس معروف استان مرکزی استاد باباخانی از شهرستان اراک واگذار شد.ابوالقاسم مسافر صبح امروز در جریان بازدید خبرنگاران از ضریح ابراهیم مجاب(ع) اظهار داشت: طراحی این ضریح مطهر به دست توانمند استاد نگارگر و قلم‌زن و خوشنویس معروف استان مرکزی استاد باباخانی از شهرستان اراک واگذار شد.

 

مسافر مساحت ضریح را حدود 17.55 مترمربع، طول ضریح را 2.70 متر اعلام کرد و ادامه داد: عرض ضریح دو متر، ارتفاع آن 3.25 متر و وزن کلی ضریح حدود شش تن است و این ضریح دارای 9 پنجره و یک درب است که جنس سازه از چوب ساج با عمر حداقل 300 سال است.

وی مقدار مس مصرفی در این ضریح را 500 کیلوگرم اعلام کرد و اظهار داشت: مقدار نقره استرلینگ مصرفی در این ضریح یک‌هزار و 150 کیلو ، مقدار طلای 18 عیار مصرفی 4 کیلوگرم و تعداد هنرمندان نقش آفرین در پروژه 50 نفر از هنرمندان برجسته استان بوده‌اند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها