Portal_background_image

استاندار مرکزی: با استفاده از ظرفیت اردوهای طرح هجرت فاصله بین امکانات شهر و روستا را کاهش دهیم

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه ستاد پشتیبانی از اردوهای هجرت که در محل استانداری برگزار شد، گفت: با استفاده از ظرفیت اردوهای طرح هجرت فاصله بین امکانات شهر و روستا را کاهش دهیم.

محمدحسین مقیمی افزود: در گذشته زندگی روستائیان ساده و سنتی بود ولی امروز نوع زندگی تغییر کرده و متناسب با این تغییرات ساکنان روستاها خواستار اقتصاد مدرن و توسعه زندگی اجتماعی و فرهنگی هستند که باید تلاش شود امکاناتی متناسب با این تغییرات در اختیار آنها قرار گیرد.

وی بیان کرد: مردم در شهرها از تمام امکانات فرهنگی، مراکز فنی و حرفه ای و .... بهره می برند که این امکانات در روستاها محدود و کمرنگ تر است و باعث مهاجرت روستائیان می گردد.

مقیمی اظهار کرد: از مباحثی که در اقتصاد مقاومتی دنبال می شود رفتن به سمت عدالت و کم کردن فاصله ها است که بسیج سازندگی و اردوهای جهادی با این رویکرد در روستاها فعالیت می کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بسیج سازندگی می تواند با بسیج عمومی افراد و استفاده از نیروهای بومی در ارتقاء سطح روستاها از نظر عمرانی، اقتصادی و فرهنگی نقش مهمی را ایفاء کند.

وی خاطر نشان کرد: بخش مهمی از کارهای عمرانی در روستاها با تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) شکل گرفت و پیشرفت کرد و امروز بسیج سازندگی به این کار می پردازد.

گفتنی است در این جلسه هر یک از فرمانداران گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه دادند و سایر اعضاء نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها