Portal_background_image

استاندار مرکزی: باید سعی شود آلودگی هوای کلانشهر اراک ظرف دو سال آینده مرتفع گردد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک که در محل استانداری برگزار شد، گفت : باید سعی شود آلودگی هوای کلانشهر اراک ظرف دو سال آینده مرتفع شود.

محمد حسین مقیمی افزود: در بحث آلایندگی با کسی تعارف نداریم و تمام تصمیماتی که در جلسات کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک گرفته می شود باید اجرایی شود و تخطی و تعلل در اجرای آنها پاسخی جز برخورد قانونی و قضائی در پی ندارد.

وی انتقال کارگاه آند سازی شرکت ایرالکو به شعاع 30 کیلومتری و شهرک صنعتی خیرآباد اراک  را به عنوان یک تکلیف  عنوان نمود و بیان کرد: طبق برنامه کارگاه پخت آند قدیم این شرکت باید تعطیل گردد و اگر در اجرای این برنامه مشکلی وجود دارد یا خواستار تغییر در برنامه هستند طی گزارشی اعلام نمایند.

استاندار درمورد واگذاری و تغییر کاربری مکانهای تعیین شده جهت اجرای فضای سبز هزار هکتاری طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک  نیزگفت: ظرف مدت 15 روز بحث زمین دانشگاه به منظور اجرایی شدن طرح ایجاد فضای سبز در جاده خمین شناسایی و جهت تصمیم گیری ارائه شود.

مقیمی پس از ارائه گزارش نتایج عدم رعایت استانداردهای بین المللی توسط صنایع در ایجاد بیماریها توسط اساتید دانشگاه پیام نور، خواستار ارائه گزارش به صورت چند وجهی شد و افزود: مشکل، مشکل صنعت نیست ما به صنعت نیازمندیم ولی باید وظایفمان را درخصوص رفع آلایندگی های ناشی از صنایع انجام دهیم.

استاندار گفت: مدیریت ارشد استان بحث آلودگی هوای اراک را قبول دارد و با شناخت منابع آلاینده در حوزه حمل و نقل، صنعت خانگی در تصمیم سازی مصمم است و تنها برنامه هایی را به مردم اعلام می کند که در اجرا و تحقق آن با جدیت بکوشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها