Portal_background_image

استاندار مرکزی : باید تولید صنعت فولاد استان به 10 میلیون تن و آلومینیوم به یک میلیون تن در سال برسد

استاندار مرکزی در جلسه انجمن مدیران صنایع استان که در محل دفتر این انجمن  برگزار شد، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته می بایست تولید سالیانه صنعت فولاد استان به 10 میلیون تن و تولید آلومینیوم به یک میلیون تن برسد.

محمد حسین مقیمی با تاکید بر توسعه صنعت در استان، افزود: می بایست  تولید سالیانه صنعت فولاد استان به 10 میلیون تن و تولید آلومینیوم به یک میلیون تن برسد و به یکی از قطبهای تولید مس در کشور تبدیل شویم و بتوانیم در صنایع غذایی نیز حرف اول را در کشور بزنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به ظرفیتهای استان مرکزی، گفت: با استفاده درست از ظرفیت، امکانات و زیر ساختهای خوب استان و همچنین نیروی انسانی و مدیران کارآمد و کار آفرینان می توانیم به این اهداف دست پیدا کنیم و با سرمایه گذاری های محدود به توسعه پایدار برسیم و استان را به جایگاه واقعی خودش برسانیم .

مقیمی ادامه داد: پیش بینی می شود که در سالجاری 21 هزار میلیارد ريال به دولت مالیات بدهیم این در حالی است که تمام مخارج استان مرکزی در سال جاری 10 هزار میلیارد ریال است و 11 هزار میلیارد ریال مابقی آن برای امور دیگر دولت هزینه می شود.

وی افزود: استان مرکزی یکی از معدود استان هایی است که حتی یک ریال هم از درآمد نفتی استفاده نمی کند و تمام مخارج این استان از درآمد مالیاتی تامین می شود.یعنی مطلقاً از درآمد مالیات استفاده می کنیم و درصدی را نیز به استانهای دیگر می دهیم در حالیکه استان مرکزی در جایگاه خود قرار ندارد .

وی با اشاره به اینکه اراک جزء اولین شهرهای صنعتی کشور است، بیان کرد:  امروز نیاز است صنعتگران استان با برنامه ریزی های منطقی و کارآمد و با همکاری و کمک به یکدیگر چهره شهر را صنعتی و توسعه دهند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه صنعتگران در تولید و صنعت به عنوان مهمترین وظیفه موفق عمل کرده اند ، اظهار کرد: صنایع استان وابسته به عمران و توسعه کشور است و درصد صنایع تعطیل و نیمه تعطیل در شهر اراک کمتر از شهرهای دیگر است و اینکه در شرایط اقتصادی فعلی هنوز کارخانه ها تولید می کنند بسیار حائز اهمیت است .

وی این امر را نشان دهنده مدیریت خوب و کارآمد مدیران صنعتی در استان دانست و افزود:  باید در آینده با ایجاد نقدینگی به رشد صنایع استان کمک شود و قدمهای موثرتری در این راستا برداشته شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: در ارتباط با پروژه های بزرگ شهری مطالعاتی انجام شده است که اجرایی شدن این پروژه ها توسعه شهری اراک را در پی خواهد داشت.

مقیمی ابراز کرد: فرمانداران نیز باید در همه شهرستانهای استان نسبت به اجرای پروژه های بزرگ با کمک و مشارکت مردم و بخش خصوصی اقدام نمایند.

وی گفت: دو پروژه کلان احداث کمربندی 55 متری و تبدیل دره گردو به بزرگترین تفرجگاه استان مرکزی در اولویت کارهای عمرانی استانداری مرکزی قرار گرفته است که صنایع باید با حضورمقتدرانه خو، از اجرای این دو پروژه کلان حمایت کنند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: همچنین صنایع استان مرکزی باید در احداث ساختمان 24 طبقه آی تی این استان مشارکت سازنده داشته باشند چرا که احداث این ساختمان گامی بسیار اساسی در راستای پیشرفت صنعت الکترونیک است.

مقیمی احداث بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) را بزرگترین دغدغه خود دانست و گفت: این بیمارستان از آغاز عملیات ساخت تا کنون تنها 12 درصد پیشرفت داشته است که امید است  تا پایان سال 95 به بهره برداری برسد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها