Portal_background_image

استاندار مرکزی: بانک‌های استان به تعهدات خود در مقاوم‌سازی مسکن روستایی عمل نمایند

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای مسکن استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: بانک‌های استان مکلف هستند تا پایان مهر ماه تعهدات خود در اعطای تسهیلات بانکی برای بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی را اجرایی کنند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه در برنامه سوم، چهارم و پنجم تکلیف شده که همه تأسیسات شهری و اماکن باید در مقابل حوادث غیرمترقبه مقاوم سازی شوند، اظهار کرد: بانک های استان علی رغم اینکه به واسطه پول صنایع و کارخانجات گردش مالی بالایی دارند در پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی عملکرد خوبی را ارائه نداده اند که با این روند نمی توان از رکود خارج شد و اقتصاد را متحول کرد.

وی با بیان اینکه بانکی که در توسعه استان نقش نداشته باشد پس فلسفه وجودی اش چیست، عنوان کرد: بانک‌ها با ادامه این روند در پس‌انداز پول و احیای سیستم بانکی موفق نخواهند بود، بلکه این میزان اعتبار در استان دیگر هزینه خواهد شد و استان مرکزی از توسعه باز می‌ماند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در بازدید از منطقه زلزله‌زده سنگک مقرر شده بود که کار بازسازی منازل تخریب شده تا پایان شهریور‌ماه پایان یابد، افزود: متاسفانه این مهم تاکنون به طور کامل محقق نشده است و بنیاد مسکن موظف است تا اول مهر ماه سال جاری نسبت به بازسازی این مناطق اقدام نماید.

مقیمی با بیان اینکه اتمام این طرح تا زمان مقرر از مهم‌ترین وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی است، تصریح کرد: فرماندار ساوه نیز باید با جدیت روند اجرای این مصوبه را هر هفته یک بار بررسی و نتایج را به استانداری مرکزی ارسال نماید.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: مسئولیت بازسازی نکردن منازل مسکونی روستایی بر عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط است و اگر مدیران می‌توانند از این مهم رفع مسئولیت کنند، من به عنوان مقام ارشد استان نمی‌توانم از امنیت و جان و مال مردم چشم‌پوشی کنم.

استاندار مرکزی ادامه داد: در استان مرکزی حدود بیست درصد از پروژه های مسکن مهر اجرایی شده است در حالیکه استان های دیگر در این زمینه پیشرفت بهتری داشته اند.

مقیمی با تاکید بر شناسایی و برآورد تعداد مسکن مهر موجود در استان، اظهار کرد: مسئولیت این کار بر عهده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری است و با تائید وی این آمار ثبت خواهد شد.

وی بیان کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی موظف است ظرف مدت سه روز لیست مسکن مهر استان را به اداره کل تامین اجتماعی برای برآورد هزینه بیمه واحدها ارسال کند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات تعاونی‌های مسکن در سطح شهرستان‌ها، تصریح کرد: تعاونی‌ها شخصیت‌های حقوقی هستند که ابتدا باید مشکلات حقوقی آنان برطرف و پس از آن نسبت به عقد قراردادهای سه جانبه اقدام شود.

گفتنی است در این جلسه فقدان تأسیسات برق، آب و گاز در مسکن مهر شهرهای استان مرکزی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها