Portal_background_image

استاندار مرکزی : ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان از مهم‌ترین‌ درس‌هاي دفاع مقدس بود.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: دوران هشت سال دفاع مقدس درس‌ها و عبرت‌های فراوانی را به همراه داشت که ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان مهم‌ترین‌ این درس‌ها است

وی تصریح کرد: ملت ایران در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس برای رسیدن به استقلال و خودکفایی خون‌های بسیاری را نثار این انقلاب کردند که این خون‌ها روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌های دشمنان را تا ابد در رگ‌های تک تک مردم و مسئولان جاری و ساری کرده است.
استاندار مرکزی با بیان اینکه پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی و خون مطهر شهیدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس پاسداری از آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب است، ادامه داد: اگر امروز می‌بینیم مردم و مسئولان جانانه در برابر زیاده خواهی‌های استکبار ایستادگی می‌کنند این از برکات و دستاوردهای ارزشمند دوران دفاع مقدس است.
شعبانی‌فرد بر لزوم آشنایی نسل جوان با رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان تأکید کرد و عنوان کرد: آرامش و امنیت کنونی و دست‌یابی ایران به توان بالای دفاعی و نظامی مرهون شهادت طلبی و ایثارگری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است و امروز نسل جوان شیفته آشنایی با رشادت و فداکاری‌های رزمندگان است که مسئولان رسالت سنگینی در این زمینه بر عهده دارند.
وی با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس دورانی سراسر افتخار برای ملت ایران اسلامی بوده و حفظ ارزش‌های آن لازم و ضروری است، گفت: یکی از راه‌های ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و آشنایی نسل جوان با ارزش‌های دفاع مقدس ساخت موزه‌ها و نمایشگاه‌ها، اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی، نمایش مظلومیت، مقاومت و ایستادگی مردم، شهادت طلبی و جانفشانی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و... است که باید مورد عنایت قرار گیرد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها