Portal_background_image

استاندار مرکزی: ایجاد صنایع تبدیلی به رونق اقتصادی در استان کمک می کند

مقیمی عصر امروز در جمع مردم روستای اناج، گفت: ایجاد صنایع تبدیلی به رونق اقتصادی در استان کمک می کند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی و دامداری باعث افزایش درآمد می شود، اظهار کرد: باید تلاش شود تا محصولات کشاورزی و دامداری  به نحوی که در منازل مورد استفاده قرار می گیرد عرضه شود که در این صورت کشاورزی سودآور می گردد و جوانان به این کار علاقمند می شوند.

مقیمی با اشاره به اینکه در این منطقه کشاورزی، زمین و آب از ظرفیت خوبی برخوردار است، ابراز کرد: باید روش کشت و آبیاری اصلاح گردد، با تغییر نحوه استفاده  آب می توانیم سطح زیر کشت را تا 40 درصد افزایش دهیم و آب ذخیزه شده را برای زمینهای دیگر استفاده نمائیم.

استاندار مرکزی با بیان اینکه استفاده از روش های ستنی تا چند سال آینده دیگر تأمین کننده نیازهای مادی خانواده ها نیست، تصریح کرد: باید در زمینه صنایع تبدیلی و بسته بندی در روستاها سرمایه گذاری صورت بگیرد که در این راستا دولت نیز حمایت های لازم را خواهد داشت.

وی افزود: ایجاد سردخانه از دیگر نیازهای ضروری کشاورزان می باشد زیرا با نگهداری محصولات در سردخانه می توانند آنها را در مدت بیشتری نگهداری کنند و زمانی به بازار عرضه نمایند که برایشان سودآور باشد.

مقیمی گفت: فرماندار، دهیار، شورای اسلامی روستا و ... همه باید با همفکری  از ظرفیت های جهاد کشاورزی و صنایع دستی برای ایجاد اشتغال در روستاها استفاده کنند تا با ایجاد درآمد مانع از مهاجرت روستائیان شوند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما برای عمران و آبادی روستاها و افزایش سطح درآمد روستائیان است، عنوان کرد: فرمانداران باید ضمن حفظ امنیت مردم، با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، افزایش سطح درآمد و ایجاد شغل، مردم را در صحنه نگهدارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر سفر به روستای اناج این نتیجه را بدهد که یک کارگاه صنایع تبدیلی و بسته بندی در این منطقه ایجاد شود و کشاورزان از روش های نوین آبیاری استفاده نمایند ما به اهداف خود رسیده ایم و شما نیز آینده بهتری خواهید داشت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها