Portal_background_image

استاندار مرکزی: ایجاد رابطه نزدیکتر بین مردم، صنعت، منابع طبیعی و دانشگاه ضروری است

استاندار مرکزی گفت: ایجاد رابطه نزدیکتر بین مردم، صنعت، منابع طبیعی و دانشگاه بسیار ضروری است و در این راستا باید برنامه های ویژه ای تدوین و به مرحله اجرا در آید.

محمدحسین مقیمی صبح امروز در جلسه  شورای اداری استان مرکزی که در محل دانشگاه اراک برگزار شد، افزود: در جهت کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک ایجاد فضای سبز 1000 هکتاری در دستور کار قرار دارد که در این زمینه اعتباراتی هزینه خواهد شد، املاکی تغییر کاربری خواهند داد و به طور جدی پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: برای ایجاد فضای سبز 1000 هکتاری ، 250 هکتار از طریق صنایع ، 100 هکتار از طریق دانشگاهها و 500 هکتار نیز از طریق پالایشگاه  انجام خواهد شد.

استاندار مرکزی با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، اظهار داشت: همه ما مکلف هستیم در جهت اجرای سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی تمام تلاشمان را بکار گیریم تا مشکلات اقتصادی کشور جبران شود و در این راستا بتوانیم در برابر دشمنان جمهوری اسلامی ایران با مقاومت بیشتری ایستادگی کنیم.

استاندار مرکزی همچنین با اشاره به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، تاکید کرد: اجرای فاز دوم هدفمند سازی به صورت تدریجی و با شیب ملایم صورت خواهد پذیرفت و در این مرحله همانگونه که قانونگذار تکلیف کرده است عمل خواهد شد تا بتوانیم به اهداف نظام و قانونگذار برسیم.

مقیمی درخصوص برپایی نماز جماعت اول وقت در تمامی سازمانها و دستگاههای اجرایی، ابراز داشت: فرمانداران، بخشداران و همه مدیران دستگاههای اجرایی استان نماز جماعت اول وقت را در ادارات برگزار نمایند و در نماز جمعه شهرستانها حضور داشته باشند و اگر موقعیتی پیش آمد به عنوان سخنگوی پیش از خطبه های نماز جمعه مسائل حوزه کاری خود را برای مردم بازگو نمایند.

وی در پایان با عنوان نمودن این مطلب که استقبال از مسافران نوروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اضافه کرد: در ایام نوروز مسافران زیادی به استان سفر می کنند که باید ستاد استقبال از مسافران نوروزی با مسئولیت فرمانداران تشکیل شود و خدمات رسانی به نحو شایسته در کل استان صورت پذیرد و از آنجا که تعطیلات نوروز مصادف با ایام فاطمیه می باشد  باید هر دو موضوع مورد توجه قرار بگیرد.

یادآور می گردد در پایان این جلسه مراسم روز درختکاری  با حضور استاندار مرکزی در محل دانشگاه اراک برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها