Portal_background_image

استاندار مرکزی: اگر امر به معروف و نهی از منکر درست اجرا شود، جامعه اصلاح می گردد

استاندار مرکزی بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر درست اجرا شود، جامعه اصلاح می گردد.

محمد حسین مقیمی افزود: ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر در بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاری ها و اداره کل ثبت احوال استان نیز ایجاد و فعالیت بیشتری داشته باشند.

استاندار ادامه داد: آیه إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهی‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ گویای اهمیت و تآثیر نماز در نهی نمودن انسان از بدی ها و اعمال زشت است و اگر بتوانیم خود و دیگران و همکاران را به نماز بالاخص نماز اول وقت و همچنین نماز جماعت نمائیم در واقع به جمع شدن خوبی ها کمک نموده ایم و این عملی بسیار زیبا و نیکو است.

وی تصریح نمود: این کار در ادارات با توجه به فضای مناسب نمازخانه، تعداد نیروها و ... آسان تر است و مانعی هم نیست، پس باید موضع نماز اول وقت و جماعت را به همکاران یادآور شد و تذکر داد، زیرا تکرار آن بی تأثیر نیست.

مقیمی عنوان کرد: با توصیه به رعایت نماز اول وقت و جماعت در واقع امر به معروف را انجام داده ایم و اگر حضور مردم در مساجد و نمازخانه ها بیشتر گردد، بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه حل می شود، زیرا کسی که در نماز اول وقت و جماعت شرکت می کند کمتر تحت تآثیر هوای نفس قرار می گیرد.

ایشان بیان کرد: توصیه من این است که برگزاری جلسات به گونه ای تنظیم شود که در موقع نماز جلسه نداشته باشیم یا اینکه جلسات قبل از نماز تمام شود که این خود روشی برای ترغیب و تشویق همکاران برای حضور در نماز اول وقت و جماعت است و البته این کار می تواند به صورت مستقیم نیز صورت گیرد و در فرمانداری ها و استانداری، مدیران با دعوت از همکاران و ترغیب و تشویق آنها خصوصاً جوان ها، در نماز اول وقت و جماعت شرکت کنند که این فرصتی 30 ساله برای خودسازی است.

استاندار گفت: قطعاً امام جماعت خوب و نمازخانه مناسب در فعال تر شدن نماز جماعت نقش مهمی دارد و از آنجایی که این شرایط در بیشتر نمازخانه ها فراهم است و اکثر همکارانی که در نماز جماعت حضور می یابند جوان هستند و این باعث خوشحالی است که در این سن مقید به برپایی نماز جماعت هستند.

مقیمی ابزار کرد: نماز باید در کنار کار فرهنگی تبلیغ شود و یکی از این اقدامات تذکر لسانی که یکی از مراحل امر به معروف است، اگر طوری که اثر گذار باشد و موجب رنجش نشود، انجام شود، جامعه درست می گردد و این نکته را هم باید در نظر گرفت که خود شخص تذکر دهنده نیز باید شرایط را داشته باشد و به این مسائل پایبند باشد.

یادآور می گردد که در ابتدای این جلسه حسن بیگی، رئیس سابق شورای امر به معروف و نهی ازمنکر استانداری و معاون سازمان ها و کارخانجات ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استانداری، امیدی، رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری و صفری، رئیس ستاد اقامه نماز استانداری، گزارشی از اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام را ارائه و تشریح نمودند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها