Portal_background_image

استاندار مرکزی: اطلاع رسانی صادقانه و شفاف و رعایت اخلاق حرفه ای سرلوحه کار خبرنگاران قرار گیرد

مقیمی عصر امروز در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار  که در محل مجتمع فرهنگی و رفاهی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند برگزار شد، گفت: اطلاع رسانی صادقانه و شفاف، رعایت اخلاق حرفه ای، طرح و تبادل آرا و افکار در جامعه و عدم افراط و تفریط سرلوحه کار خبرنگاران قرار گیرد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی روز خبرنگار را فرصتی گرانبها برای پاسداشت مقام شامخ انسان های فرهیخته همچون شهید صارمی دانست و اظهار کرد: این روز یادآور اراده عظیم مردان و زنانی است که برای بازگوئی حقایق، پرچم مقدس اطلاع رسانی را بر دوش گرفته و چراغ راه جامعه خویش گشته اند و فرصتی مغتنم برای تجلیل از خدمات همه خبرنگاران متعهد و دلسوز استان است.

وی  ماموریت خبرنگاران را از جنس انسانهای بزرگ نام برد و افزود: خبرنگاران در تلاشند تا به انسان ها کمک کنند تا انتخاب درستی داشته باشند و سره را از ناسره بشناسند که این کار، حساس، دشوار و در عین حال لذت بخش است.

استاندار مرکزی درخصوص اقدامات گسترده ای که در راستای حمایت از رسانه ها توسط استانداری صورت گرفته است، گفت: حمایت از ایجاد فضای نقد، صدور بخشنامه و تاکید بر پس گرفتن شکایات دستگاه های اجرایی از نشریات استانی، برگزاری منظم جلسات با اصحاب رسانه جهت بررسی مسائل و مشکلات آنها،برنامه ریزی منظم جهت بازدید از رسانه ها و... از جمله  این اقدامات می باشد.

وی ایجاد فضای آرام در سطح جامعه، کنترل نرخ تورم، انجام برنامه های مختلف در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، حمایت از تولید، رسیدگی به مشکلات تولید کنندگان، فعال سازی شورای گفتگوی بخش خصوصی با دولت، حضور منظم در شهرستان ها و بررسی مشکلات آنها از نزدیک و اتخاذ تصمیم، استفاده از نیروی بومی، بررسی و پیگیری طرح ویژه کاهش آلودگی هوای شهر اراک را از جمله اقدامات مهم دولت عنوان کرد.

استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به مشكل آلودگي هواي اراك ،افزود: از ابتداي سال تا امروز يك يا دو روز از نظر شيميايي ذرات معلق در هواي اراك از حد استاندارد بالا تر رفته و بقيه روزهاي سال از این نظر مشكل خاصي نداشتيم.

مقیمی افزود: شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) نسبت به گوگرد زدایی 700 تن در روز اقدام نموده است که در جهت کاهش آلودگی هوا تاثیر بسزایی داشته است.

وی احیای منطقه چپقلی را تصمیمی مهم در راستای کاهش آلودگی هوای شهر اراک بیان کرد و گفت:ایجاد 2000 هکتار جنگل کاری در منطقه چپقلی اراک با استفاده از  ظرفیت صنایع بزرگ استان از جمله نیروگاه، پالایشگاه و پتروشیمی در دستور کار قرار دارد.

استاندار مرکزی برگزاری مراسم روز خبرنگار در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند را نوید بخش آینده ای خوب برای استان عنوان کرد و گفت: در صورتیکه صنعت، دانشگاه و مردم با یکدیگر ارتباط نزدیکتری پیدا کنند، مهمترین نیاز ها در استان دست یافتنی خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری و رجایی نماینده مردم شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان و عزیزی نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران شهرستان های اراک، ساوه و خمین و مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره ) شازند و جمعی دیگر از مدیران نیز حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها