Portal_background_image

استاندار مرکزی: استاندارد سازی لازمه حضور در بازارهای جهانی است

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای استاندارد استان که در محل استانداری تشکیل شد، گفت: استاندارد سازی لازمه حضور در بازارهای جهانی است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن در سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: زمانی به تولید داخلی بها می دهیم که قابل رقابت با بازار جهانی باشد و برای رسیدن به این شرایط باید در تولید استاندارد سازی رعایت شده باشد و کیفیت مطلوب را نیز داشته باشد.

مقیمی با اشاره به اینکه استاندارد سازی برای حضور در بازارهای جهانی لازم است، تصریح کرد: اگر محصول نامرغوب و غیر استاندارد را به بازار جهانی عرضه کنیم آثار سوء در پی خواهد داشت و  به تولید داخلی و همچنین صادرات لطمه وارد می شود و بازار جهانی را نیز از دست خواهیم داد.

استاندار مرکزی با تاکید بر این که باید اهمیت استاندارد را بپذیریم، ابراز کرد: همه واحدهای تولیدی مکلف به رعایت استاندارد هستند و اهرم های قانونی زیادی داریم که می توانند تولید کننده را به سمت استانداردسازی هدایت نمایند.

مقیمی عنوان کرد: روندی که برای استانداردسازی واحدهای غیراستاندارد در نظر گرفته می شود باید روندی اصلاحی باشد تا بتوانیم به تولید استاندارد برسیم که این امر مستلزم صرف وقت، تلاش، ممارست و پیگیری است.

وی افزود: برای واحدهای تولیدی غیر استاندارد  مهلت زمانی در نظر گرفته شود تا  با اصلاح تکنولوژی، استفاده از افراد کارآمد برای آموزش و ... زمینه را برای یک تولید استاندارد فراهم کنند و در این بازه زمانی اداره کل صنعت، معدن و تجارت نیز این واحد ها را کنترل نماید.

استاندار مرکزی ادامه داد: درصورتیکه واحد تولیدی غیر استاندارد با تولیدات خود امنیت اجتماعی و ایمنی جامعه را به خطر انداخت و در مهلت زمانی داده شده نیز نتوانست به استانداردسازی برسد باید با آن برخورد قانونی صورت بگیرد.

مقیمی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به تولید استاندارد در واحد های تولیدی غیر استاندارد ساده ترین راه معرفی به دادگاه و منطقی ترین راه متقاعد کردن آن برای تولید طبق استاندارد است.

گفتنی است در این جلسه احداث ساختمان اداره استاندارد در شهرستان ساوه نیز مورد بررسی قرار گرفت.

یادآور می گردد در ابتدا جلسه مدیر کل استاندارد استان به ارائه گزارشی پرداخت و سخنانی را بیان نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها