Portal_background_image

استاندار مرکزی از کاهش 29 درصدی تلفات جاده ای در این استان تقدیر کرد

مقیمی صبح امروز در جلسه مشترک کمیسیون کاهش حوادث ناشی از تصادفات رانندگی و کمیسیون راه های استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: امسال در استان مرکزی 29 درصد کاهش تلفات جاده ای را داشته ایم که قابل تقدیر است.

محمد حسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه عزم ملی در کشور برای کاهش تلفات جاده ای شکل گرفته، اظهار کرد: در 4 ماه نخست سال جاری در استان مرکزی حدود 29 درصد کاهش تلفات جاده ای داشته ایم که امیدواریم این روند کاهشی تا پایان سال ادامه یابد.

وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در این راستا، بیان کرد: با تعامل و همکاری دستگاه ها از جمله راه و شهرسازی، پلیس راهور ، هلال احمر، نیروی انتظامی  و... بسیاری از مشکلات مرتفع شده و کاهش حوادث ناشی از تصادفات جاده ای را در پی داشته است.

مقیمی ابراز کرد: اگر هر دستگاهی نسبت به تحلیل و شناسایی مواردی که منجر به  کاهش تصادفات جاده ای می گردد اقدام نماید، کار با اهمیتی را انجام داده است.

استاندار مرکزی با تاکید بر اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در کاهش حوادث ناشی از تصادفات جاده ای، تصریح کرد: صدا و سیمای استان به منظور نهادینه کردن فرهنگ رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اقدامات خوبی را انجام داده است که دستگاه های دیگر نیز باید در این زمینه قدم بردارند.

وی با اشاره به اهمیت تلاش برای کاهش حوادث جاده ای، بیان کرد: سالانه افراد زیادی در تصادفات جاده ای فوت می کنند که در این میان خانواده های آنها با مشکلات بسیاری مواجه می شود و این امر برای دولت نیز هزینه های زیاد و نامطلوبی را در پی دارد، پس می طلبد بیشتر تلاش کنیم زیرا هر چقدر تصادفات را کم کنیم هم به خانوادها و هم به اقتصاد کشور کمک کرده ایم.

مقیمی عنوان کرد: اداره کل راه و شهرسازی باید در احداث جاده ها قوانین و مقررات را رعایت کند و نسبت احداث پل عابر پیاده ، زیر گذر و ... در این جاده ها اقدام نماید.

استاندار مرکزی با اشاره به اجرای طرح ترافیکی تابستانی، افزود: باید از امکانات و توان دستگاه ها در کنترل ترافیک و کاهش تصادفات جاده ای استفاده نمائیم و فرمانداری ها نیز تا پایان اجرای این طرح متناسب با نیاز پلیس راهور همکاری لازم را بعمل آورند.

گفتنی است در این جلسه  در نظر گرفتن دوربین کنترل نظارت در محورهای استان از جمله محور ساوه –همدان و همچنین هوشمندسازی و کنترل نظارت تصویری در شهر اراک از محل اعتبارات جرایم رانندگی که به شهرداری اختصاص پیدا کرده است، مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها