Portal_background_image

استاندار مرکزی از پروژه آندسازی شرکت آلومینیوم بازدید کرد

زمانی استاندار مرکزی عصر امروز درجریان بازدید سرزده از پروژه آندسازی شرکت آلومینیوم واقع در شهرک صنعتی خیرآباد کاهش آلودگی هوا را از مهمترین مطالبات مردم کلانشهر اراک دانست و گفت: یکی از ماموریت های مهم استاندار تحقق این خواسته به حق مردم با همکاری همه مدیران است.

زمانی استاندار مرکزی اظهار کرد: بزودی در اولین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک با حضور مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان مرکزی، موضوع انتقال واحد آندسازی آلومینیوم اراک به شهرک صنعتی خیرآباد بررسی و این روند تسریع می شود.     

استاندار مرکزی تصریح کرد: در کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک منشا آلودگی هوا رسیدگی میشود و برای صنایع آلاینده تکالیفی تعیین و مواردی که از قبل تعیین شده را پیگیری می‏کنیم.

زمانی اشاره کرد: برای انتقال واحد آندسازی آلومینیوم اراک به شهرک صنعتی خیرآباد 150 هکتار زمین به این واحد صنعتی تولیدی اختصاص یافته است.

وی گفت: بطور حتم واحد آندسازی آلومینیوم اراک باید به شهرک صنعتی خیرآباد منتقل و سایر دیگ های آلاینده این واحد صنعتی نیز بر اساس مصوبات هیات وزیران از دور خارج شود و دیگر برنامه های کاهش آلودگی هوای این کلانشهر به فوریت اجرایی شود.          

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: آغاز اجرای تمامی طرح های صنعتی بزرگ در استان مرکزی به خصوص در کلانشهر اراک منوط به داشتن طرح مطالعات زیست محیطی است، در غیر این صورت اجرای پروژه متوقف می شود.

گفتنی است در این بازدید معاون برنامه ریزی و اشتغال و  مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری، فرماندار شهرستان اراک و مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان نیز حضور داشتند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها