Portal_background_image

استاندار مرکزی از هشتمین نمایشگاه کتاب و سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان بازدید نمود

محمد حسین مقیمی شامگاه چهارشنبه از هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب و سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، سیستم های سرمایشی و گرمایشی استان مرکزی بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،« محمدحسین مقیمی»، استاندار مرکزی در حاشیه دومین بازدید از نمایشگاه کتاب اراک با بیان اینکه کتاب یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های فرهنگ و یکی از جلوه‌های زیبا، ماندگار و عمیق آن است، گفت: هرچه بتوانیم بیشتر به نشر کتاب اقدام کنیم به همان میزان به فرهنگ جامعه خدمت کرده‌ایم.

استاندار مرکزی ادامه داد: به هر حال کتاب میراث ماندگار بشریت بوده و نسل به نسل از طریق آن ارزش‌ها، مفاهیم اخلاقی، اعتقاد و تربیتی منتقل شده است.

مقیمی به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و افزود: کتاب و کتاب خوانی یکی از راه های مهم توسعه فرهنگی محسوب می شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه کتاب و کتابخوانی هنوز در خانواده ها جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است، گفت: باید این موضوع با مقوله فرهنگی نهادینه شود.

استاندار مرکزی تاکید کرد: کتب باید با توجه به سلایق و ذائقه های مختلف هر رده سنی و جامعه ای تهیه و انتشار پیدا کند تا خواننده خود را با موضوعات مختلف پیدا کند.

مقیمی افزود: کتاب نقش بسزایی درجامعه و به ویژه توسعه فرهنگی دارد و با برنامه ریزی صحیح می توان نهضت کتاب و کتابخوانی را رونق داد.

وی در ادامه زمان برگزاری این نمایشگاه را نامناسب دانست و علت این عدم اسقبال را شروع فصل مدارس و درگیری اکثر خانواده‌ها با تهیه لوازم و نیازهای مدرسه فرزندان عنوان کرد.
استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از مواردی که غرفه‌داران در خصوص استقبال از این نمایشگاه مطرح کردند مکان برگزاری بوده است که اگر در داخل شهر فضایی در نظر گرفته می‌شد شاید استقبال بهتری صورت می‌گرفت و همچنین تبلیغات برگزاری این نمایشگاه کافی نبوده است .

وی با تأکید بر اینکه روی هم رفته زحمات زیادی از سوی ارشاد کشیده شده است به هر حال زمان برگزاری مناسب نبوده و لازم است در استان و همچنین کشور از اواسط شهریور تا اواسط مهرماه نمایشگاهی اینچنینی برگزار نشود.

وی با اشاره به اینکه اگر در کنار این نمایشگاه فضایی برای عرضه اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شد اسقبال بیشتری را شاهد بودیم اضافه کرد: البته دیگر فضاهای نمایشگاه برای برگزاری نمایشگاهی دیگر در نظر گرفته شده است که در حال آماده‌سازی است به همین دلیل فضای کافی برای این کار در اختیار نداشتیم.

وی در بازدید از سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیز  با مسئولین غرفه ها گفتگو و سؤالاتی را در رابطه با رضایت آنان از برگزاری نمایشگاه و وضعیت مالی و مسائل و مشکلاتی که در تولید و صادرات محصولاتشان با آنها مواجه هستند، مطرح و راهکارهایی را نیز ارائه نمود.

یادآور می گردد نمایشگاه صنعت ساختمان، سیستم های سرمایشی و گرمایشی استان مرکزی با حضور تعداد زیادی از شرکت های معتبر از تاریخ 1 الی 4 مهرماه  در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی غرب کشور در شهر اراک برگزار می گردد

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها