Portal_background_image

استاندار مرکزی: از جاذبه های توریستی برای توسعه استان استفاده خواهد شد

استاندار مرکزی در هفتمین روز از هفته دولت در جلسه شورای اداری مشترک شهرستانهای محلات و دلیجان، گفت: از جاذبه های توریستی برای توسعه استان استفاده خواهد شد.

محمدحسین مقیمی توسعه و عمران در بخشهای کشاورزی ،راه ،مسکن و آموزش را  اولویت کاری در استان مرکزی عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی خوبی که در استان شده از جاذبه های توریستی برای توسعه استان استفاده خواهد شد.   

وی با اشاره به صنعتی بودن استان مرکزی، بیان کرد: افزایش تولید همراه با کیفیت بخشی محصولات و ارتقاء بهره وری و رقابت پذیری برای بازار جهانی در عرصه صنعت استان راهبردی است که با حساسیت دنبال می شود.

استاندار مرکزی با اشاره به اقداماتی که برای رشد صنعتی و کشاورزی انجام شده است، گفت: با فعال شدن کارگاه های تعطیل و یا نیمه فعال اعتماد تولیدکنندگان افزایش یافته و درآنها انگیزه خوبی ایجاد شده است.

مقیمی خاطرنشان کرد: دولت توانسته است در اقتصاد کلان کشور اقدامات گسترده ای را انجام دهد که امیدواریم که مردم و مسوولان با همدلی و وحدت، پشتیبان خوبی برای برنامه ها به ویژه خروج از رکود تورمی باشند     

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت توانسته است با همراهی مردم و مهار چالش های اقتصادی  آرامش و امید را  در جامعه حکم فرما نماید.

وی ادامه داد: دولت با رشد تورم 45 درصدی کار خود را آغاز کرد و توانست آن را تا 25 درصد کاهش دهد که در استان مرکزی به 23/2 رسیده است و  کاری بی نظیر در طول چند سال اخیر در این کشور است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی و تحقق اهداف سند چشم انداز توسعه باید با استفاده بموقع از امکانات موجود بهره وری را افزایش دهیم چرا که 2/5 درصد از رشد اقتصادی از طریق افزایش بهره وری حاصل می شود.

مقیمی ابراز کرد: دولت یازدهم همه تلاش خود را برای فراهم کردن زمینه فعالیت گروه های سیاسی و احزاب قانونی و شناسنامه دار و استفاده از نقطه نظرات کارشناسی آنها برای پیشبرد اهداف کشور به کار می گیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک کمیته برنامه ریزی شهرستانها  با شورای برنامه ریزی و توسعه استان وجلسات مشترک شورای اداری ، گفت: برگزاری این جلسات باعث ایجاد همگرائی و رفع مشکلات و استفاده از نقطه نظرات مدیران و مانع از موازی کاری می گردد.                

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها