Portal_background_image

استاندار مرکزی از ایجاد بیش از 90 هزار شغل در دو سال آینده در استان خبر داد

علی‌اکبر شعبانی‌فرد در جلسه شورای عالی بانک‌های استان مرکزی با تقدیر از همکاری خوب بانک‌ها در اجرای طرح‌های تحول اقتصادی، مسکن مهر و بنگاه‌های اقتصادی و ارائه سایر تسهیلات، افزود: امروز خوشحالیم که تراز تمام بانک‌های استان مثبت است و تسهیلات معوقه بانک‌های ما به حدود 6 درصد رسیده است.

شعبانی‌فرد ادامه داد: از طرفی با توجه به مشکلات مالی برخی صنایع، بانک‌های استان در استمهال بدهی‌ها در دو سال گذشته همکاری خوبی داشتند و مبالغ زیادی هم به صنایع تزریق شد.
وی با اشاره به نرخ افزایش تسهیلات بانک‌های استان در سال 89 نسبت به سال 88 تصریح کرد: این موضوع یک حرکت جهادگونه است و در همین جا از تک تک دست‌اندرکاران بانک‌های استان تشکر می‌کنیم؛ از مردم استان و صاحبان صنایع و بنگاه‌ها هم انتظار داریم تسهیلات دریافتی را در موعد مقرر به بانک‌ها بازگردانند تا مشاغل دیگر رونق پیدا کند.
استاندار مرکزی با بیان اینکه امسال انتظار بیشتری از بانک‌های استان وجود دارد، گفت: باید همه تلاش کنیم تا منابع کارخانجات و شرکت‌هایی که در خارج از استان قرار دارد، به استان آورده شود و از مسوولان صنایع هم انتظار داریم در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.
وی افزود: درآمد استان در اواسط سال 87 حدود 80 میلیارد تومان بود که در سال 89 این رقم به جز منابعی که به حساب خزانه وارد می‌شود، به 390 میلیارد ریال رسیده که 90 میلیارد تومان آن مازاد درآمد بوده است.
شعبانی‌فرد اظهار کرد: استان مرکزی یک استان درآمد–هزینه‌ای است و منابع درآمدی استان ظرفیتی یک‌هزار میلیارد تومانی را داراست که اگر این مهم محقق شود، قطعا شاهد گام‌های اساسی و شاهد جهش‌های بزرگی در تمام بخش‌ها خواهیم بود که باید با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی به این سمت حرکت کنیم.
استاندار مرکزی با اشاره به نام‌گذاری سال 90 به عنوان سال «جهاد اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی تصور می‌کردند همزمان با طرح تحخول اقتصادی با تحریم‌ علیه ایران، شاهد ورشکستگی و چالش‌های اساسی در کشور ما خواهند بود اما، به لطف پروردگار این تحول تحقق پیدا کرد و تحریم‌ها هم تاثیری در هدف‌ها نداشت.
شعبانی‌فرد در ادامه با اشاره به استراتژی‌های اساسی در نظر گرفته شده برای سال 90 تصریح کرد: در سال 89 دولت تعهد داشت یک‌و‌نیم میلیون شغل پایدار و مستمر در کشور ایجاد کند که به طور میانگین شاهد تحقق 20 درصد بیشتر از رقم تعیین شده در این سال بودیم؛ از طرفی سهم استان در سال گذشته ایجاد 18 هزار شغل بود که این رقم به 21 هزار شغل رسید.
استاندار مرکزی در پایان با بیان اینکه بر اساس آمار امروز 5 میلیون بیکار در کشور وجود دارد که باید تا پایان دولت دهم این مشکل به طور کامل برطرف شود، گفت: در سال 90 و 91 باید دو و نیم میلیون شغل در کشور ایجاد شود که سهم استان مرکزی در هر سال 45 هزار و 520 شغل است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها