Portal_background_image

استاندار مرکزی از انعقاد تفاهم نامه با رئیس بنیاد امور بیماریهای خاص کشور در راستای تامین اعتبارات و تجهیز مراکز درمانی استان خبر داد

مقیمی عصر دیروز پس از دیدار با هاشمی رئیس بنیاد امور بیماریهای خاص کشوردر محل استانداری مرکزی گفت:تفاهم نامه ای با این بنیاد در راستای تامین اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی ویژه بیماران خاص استان منعقد خواهد شد.

استاندار در این دیدار ضمن تاکید بر توجه به امر پیشگیری در حوزه بیماران خاص،افزود :نقش سازمانهای مردم نهاد در جهت آموزش،اطلاع رسانی و پیشگیری از بیماریهای خاص بسیار مهم است و مسئولین نیز باید شرایط لازم را در راستای کاهش این بیماریها و همچنین توجه به بیماران خاص بوجود آورند .

خانم هاشمی نیز با تاکید بر برگزاری منظم جلسات کمیته حمایت از بیماریهای خاص در استان و شهرستان ها افزود : بنیاد امور بیماریهای خاص کشور به عنوان یک نهاد مردمی و غیر دولتی تمام توان خود را در راستای آموزش ، اطلاع رسانی و همچنین درمان بیماران  گذاشته است .

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده بین 10-15 دستگاه دیالیز،تجهیزات لازم برای راه اندازی کلینیک بیماران خاص دانشگاه،بیش از یک میلیارد ریال کمک در جهت خرید دستگاه ماموگرافی دیجیتال ، کمک به تجهیزات بیمارستان های استان و مراکز درمانی بیماران هموفیلی و تالاسمی و ... از سوی بنیادامور بیماریهای خاص کشور به استان کمک شود.

لازم به ذکر است در این بازدید یک روزه،هاشمی ضمن حضور در جلسه کمیته حمایت از بیماران خاص استان ، از مراکر درمانی استان بالاخص بیمارستانها بازدید و با سازمانهای مردم نهاد فعال در عرصه سلامت نیز دیدار وگفتگو کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها