Portal_background_image

استاندار مرکزی: اجرای هر طرح عمرانی مصوب در استان منوط به اخذ تائیدیه از محیط زیست است

استاندار مرکزی گفت: براساس مصوبه هیات دولت از این پس اجرای هر پروژه عمرانی و تولیدی منوط به اخذ تائیدیه سازمان حفاظت محیط زیست به منظور جلوگیری از بروز مشکلات زیست محیطی در آینده است.

محمد حسین مقیمی روز دوشنبه در آئین کلنگ زنی عملیات گاز رسانی به کوره های آجرپزی منطقه مرزیجران اراک، افزود: طرح زیست محیطی گازرسانی به کوره های آجر پزی شهر اراک از ملزوماتی بود که باید در راستای کاهش آلایندگی هوای کلان شهر اراک اجرا می شد.

وی گفت :مهم‌ترین اولویت مسئولان این استان حفظ محیط زیست و رفع آلودگی‌ها و مشکلات زیست محیطی است.

مقیمی با بیان این که تامین معیشت و امنیت رسالت خطیر دولت است افزود: دولت باید با سنجش تمامی جوانب در کنار بستر سازی برای معیشت افراد جامعه زمینه تامین امنیت و سلامت آنها را نیز فراهم کند.

وی با اشاره به صنعتی بودن استان و اهمیت تولید در این منطقه، اظهار داشت: اگر شرایط علمی و زیست محیطی در تولید لحاظ شود، علاوه بر اینکه سرمایه‌گذاری سودمند خواهد بود و به نتیجه می‌‌رسید، محیط زیست نیز آسیب نمی‌دید و حفظ می‌شد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه همراهی صاحبان صنعت با مسئولان اجرایی و محیط زیست در رفع معضلات و آلودگی‌ها نشان از بلوغ مدیریتی و ظرفیت بالای اجتماعی دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح‌های عمرانی و تولیدی در گذشته در استان از توجیه زیست محیطی برخوردار نبوده‌اند، اکنون باید طرح‌هایی اجرا شود که آلودگی نداشته باشند و در راستای حذف آلایندگی‌ها کار خود را آغاز کنند.

مقیمی یکی از اولویت‌های کاری در حوزه رفع آلودگی هوای اراک را برگزاری جلسات مستمر کارگروه کاهش آلودگی هوا هر یک ماه یک بار عنوان کرد و ابراز داشت: عملیات اجرایی طرح زیست محیطی گازرسانی به کوره‌های آجرپزی مرزیجران اراک یکی از مصوبات محوری کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک است که چندی پیش در سفر معاون رئیس جمهوری در اراک تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه اصلاح و بهبود فرآیندهای قدیمی تولید به منظور ارتقای بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و حفظ مباحث زیست محیطی اصلی اجتناب‌ناپذیر است، ادامه داد: توسعه پایدار با حفظ تعادل و بدون افراط و تفریط و در سایه برنامه و تدبیر محقق می‌شود و بخش صنعت و تولید به عنوان زیربنای تولید ثروت و کار باید به گونه‌ای حرکت کنند که ضربه‌ای به سلامت انسان‌ها و منابع زیستی وارد نشود.

مقیمی، توجه به بحث پسماندهای شهری، بیمارستانی و صنعتی و تشکیل دپارتمان این بخش به طور مجزا و تدوین یک برنامه 5 ساله به منظور اجرای طرح پسماند را از برنامه‌های لازم الاجرا در استان عنوان کرد و بیان داشت: توجه و اجرای طرح پسماند علاوه بر کاهش آلودگی قطعا درآمدزا نیز می‌باشد.

وی اضافه کرد: در راستای کاهش آلودگی هوای اراک اجرای طرح زوج و فرد، خارج کردن خودروهای فرسوده و یا گازسوز کردن خودروهای حمل و نقل عمومی در کارگروه مطرح و در دست بررسی است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها