Portal_background_image

استاندار مرکزی: اجرای صحیح قانون انتخابات محور کار فرمانداران و بخشداران قرار گیرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان که با حضور دبیر ستاد انتخابات کشور در محل  استانداری برگزار شد، گفت: فرمانداران و بخشداران باید اجرای صحیح قانون را در برگزاری انتخابات سرلوحه کار خود قرار دهند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری با حساسیت زیادی روبرو است چرا که در هیچ انتخاباتی به این میزان همسایگان ایران دچار آشوب نبوده اند.

وی افزود: برگزاری انتخابات پیش رو در حالی صورت می گیرد که امروز دولت با کمبود اعتبار مواجه و تمکن مالی آن ضعیف است و فشارهای بسیاری از سوی منتقدین و مخالفین علیه دولت وارد می شود که این شرایط سنگین باید از سوی دولت مدیریت شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر عدم سوء استفاده از امکانات دولتی در برگزاری انتخابات، تصریح کرد: در دولت قبل از اموال عمومی و بیت المال سوء استفاده های بسیاری شد و اختلاس هایی صورت گرفت که باعث شد چنین اقداماتی به یک رویه تبدیل شده و قبح آن ریخته شود و امروز این مشکل در جامعه هویدا شده و دولت باید آن را مدیریت نماید.

زمانی قمی تسلط به قوانین انتخابات را ضروری عنوان کرد و گفت: فرمانداران و بخشداران باید به قوانین مربوط به برگزاری انتخابات مسلط باشند و اجرای صحیح قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: اکثر مطالب و قواعد از انتخابات گذشته تاکنون بسیار تغییر پیدا کرده است و در برگزاری هر انتخابات نکات ظریف و خاصی وجود دارد که باید رعایت شود.

استاندار مرکزی از زحمات اعضای ستاد انتخابات استان تشکر کرد و خاطر نشان ساخت: امید است که دولت بتواند با برگزاری انتخاباتی شفاف، سالم و بانشاط نتایج رضایت بخشی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

رئیس ستاد انتخابات استان نیز اظهار کرد: ستاد انتخابات در استان مرکزی در اوایل اردیبهشت ماه با 6 کمیته تشکیل و فعال شد و این استان در این زمینه پیشرو بود.

وی با یادآوری برگزاری منظم نشست های ستاد انتخابات استان ادامه داد: اخبار این نشست ها منعکس شده و در خصوص نحوه فعالیت و اقدامات انجام شده از طریق رسانه ها به مردم اطلاع رسانی شده است

حسن بیگی تصریح کرد: مسائل و مشکلات در برگزاری انتخابات مورد بررسی قرار گرفته و به مراجع ذی ربط انعکاس داده شده است.

گفتنی است در این جلسه اعضای ستاد انتخابات استان و مسئولین کمیته های 6 گانه ستاد حضور داشتند و از اقدامات و برنامه های کمیته ها گزارشی ارائه نمودند.

یادآور می گردد در جلسه ای دیگر که با حضور پور علی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور و فرمانداران، معاونین فرماندار و بخشداران استان برگزار شد، مباحث کاری انتخابات مطرح گردید.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها