Portal_background_image

استاندار مرکزی: اتاق اصناف در توسعه اقتصادی نقش به سزایی دارد

زمانی قمی استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز اصناف، گفت: اتاق اصناف در توسعه اقتصادی نقش به سزایی دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این پیام آورده است: در آئين حيات بخش اسلام فرهنگ كار و تلاش و كسب روزي حلال يكي از پايه هاي جامعه فرهنگي و مكتبي محسوب و در رديف والاترين و بزرگترين عبادات قرار گرفته است. 

وی ابراز کرده است: درطول تاريخ اين مرز و بوم قشر زحمتكش و خدوم اصناف با برخورداري از روحيه مذهبي و پايبندي به اصول و ارزشهاي ديني كارنامه و نام درخشاني را از خود برجاي نهاده و همواره با مولفه هاي ارزشي مانند امانت، انصاف و عدالت همراه بوده اند.

استاندار مرکزی تصریح کرده است: اولین روز از تیرماه به نام روز ملی اصناف نامگذاری شده و این نامگذاری خود گویای اهمیت و جایگاه ویژه و دیدگاه خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی به این قشر بزرگ از جامعه است.

زمانی ادامه داده است:  روز ملی اصناف فرصتی مغتنم برای تجلیل از خدمات و جایگاه ویژه حوزه صنفی در عرصه های مختلف اجتماعی،اقتصادی و سیاسی است و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام " دولت و ملت،همدلی و همزبانی" نامگذاری شده اتاق اصناف استان (که در توسعه، تعالی و شکوفائی اقتصاد استان و کشور نقش بسزائی دارد) می تواند با تلاش مضاعف زمینه محقق شدن این نامگذاری را فراهم آورد.

وی بیان کرده است:اصناف ازجمله نخستین گروه‌ها و تشکل‌هایی بوده‌اند که با گردهم آمدن در کنار یکدیگر، اقدام به تشکیل سازمان‌ها و اتحادیه‌های صنفی در جهت حمایت از منافع صنف مربوطه و ارائه کمک‌های کارشناسی و مشاوره‌ای به دولت کرده‌اند، به‌طوری که اکنون یکی از اصلی‌ترین وظایف اتحادیه‌ها و سازمان‌های صنفی، ارائه خدمات کارشناسی و مشاوره‌ای به دولتمردان در تصمیم‌گیری‌ها، سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و حتی انجام برخی وظایف حاکمیتی دولت که به آنها واگذار شده، هستند.

استاندار مرکزی ادامه داده است:وجود بیش از دو میلیون صنف اقتصادی در کشور باعث شده که کشور را مردم اداره کنند و نقش دولت فقط هدایت ، پشتیبانی و نظارت باشد.

زمانی اظهار کرده است: در سطح استان مرکزی نیز وجودحدود 50 هزار واحد صنفی در قالب در دو بخش توزيعي و خدماتي فرصت مناسبی در اختیار برنامه ریزان  این حوزه قرارمی دهد که در راستای اقتصادي شدن واحدهاي صنفي ،حل مشکلات موجود و در نهایت  بالا بردن استانداردهای موجود گامهای اساسی بردارند.

وی تصریح کرده است: در حقیقت حضور موثر و آگاهانه اصناف در عرصه ها و صحنه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مذهبی و ابراز پایبندی به نظام اسلامی،آرمانهای امام راحل عظیم الشأن(ره) و مقام معظم رهبری ، تقدیم هزاران شهید و ایثارگر به انقلاب اسلامی و کمک های خیرخواهانه و انسان دوستانه و مشارکت های مناسب و مستمر به امور عام المنفعه ، مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی و یاری رساندن به محرومان و مظلومان و آسیب دیدگان از جمله افتخارات این بخش مهم جامعه بوده و نشان دهنده پویایی و حضور پرشور و عمق دینمداری آنان است.

استاندار مرکزی در پایان خاطر نشان نموده است: اینجانب با پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام جامعه اصناف، فرارسيدن اول تیر ماه روز اصناف را به تلاشگران عرصه توليد و توزيع و اقتصاد استان و كشورتبريك و تهنيت عرض نموده و از تلاش ها و خدمات بي شائبه قشر فهيم و زحمتكش اصناف در راستاي كمك به توليد و رونق چرخ هاي اقتصادي و نشر و گسترش هنجارها و ارزش هاي ديني و فرهنگي تشكر و قدرداني   مي نمايم.   معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها