Portal_background_image

استاندار مرکزی: اتاق اصناف با نظارت های منطقی زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند

استاندار مرکزی در همایش گرامیداشت روز اصناف، گفت: اتاق اصناف با نظارت های منطقی و اساسی زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

محمد حسین مقیمی افزود: اصناف و پیشه وران در جریان انقلاب اسلامی و از پیروزی انقلاب در زمینه های مختلف صاحب نظر و از موثرترین افراد جامعه در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بوده اند بنابراین اتاق اصناف باید با حمایت همه جانبه و نظارت های منطقی و اساسی، زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: برترین سرمایه اقتصاد، نیروی انسانی است و باید امیدوار باشیم با همین سرمایه فضا برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهیا شود.       
وی بیان کرد:صنوف بدنه اصلی نظام توزیع کالا در کشور هستند و باید نقش اساسی در شفاف سازی نظام توزیع، قیمت گذاری و روزآمد سازی شیوه های نظارت بر بازار ایفاء کنند. 
استاندار مرکزی اظهار کرد: حدود22 درصد از واحدهای صنفی تولیدی هستند و حدود 17 تا 19 درصد از تولید ناخالص داخلی به فعالیتهای صنفی اختصاص دارد.     
مقیمی ابراز کرد: در حال حاضر حدود 3 میلیون واحد صنفی و 8300 اتحادیه صنفی و 400 اتاق اصناف در کشور وجود دارد و حدود شش و نیم میلیون اشتغال را در کشور به خود اختصاص داده است. و در استان مرکزی نیز بيش از 60هزار نفراشتغال را در بر داشته است كه نشان دهنده اشتغال نسبتا بالا واهميت آن مي باشد .              
استاندار مرکزی اشاره کرد: اتاق اصناف و اتحادیه های زیر مجموعه آن به عنوان یک نهاد مردمی قدرتمند، توان ورود مستقل برای تنظیم بازار و بالا بردن سطح خدمات کیفی به مردم را دارند.

مقیمی اضافه کرد: هر چه قدر سازمانها و تشکلهای مردمی همچون اتاق اصناف، توان مدیریتی و نظارتی خود را افزایش دهد  به همان میزان دخالتهای دولت کمتر می شود که این امر به سود همه است

وی بیان کرد: رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته، در واگذاری امور به مردم و مشارکت آنان در عرصه های تصمیم گیری و تصمیم سازی است،کشورهای پیشرفته و توسعه یافته زمینه های مناسب را برای مشارکت مردم در امور حکومتی و عمومی آماده کرده اند در صورتی که در کشورهای عقب مانده و توسعه نیافته نه تنها این امر تحق نیا فته بلکه حوزه نفوذ و دخالت دولتها بیشتر هم شده است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: باید سبک زندگی مردم طوری هدایت و حمایت شود که نتیجه آن پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی باشد که این زمانی اتفاق می افتد که مردم احساس کنند در اداره کشور و قدرت حاکم سهیم هستند.

وی ابراز کرد: استفاده از کالاهای داخلی، تولید کنندگان را تشویق به تولیدات با کیفیت می کند بنابراین می توانیم هم مصرف داخلی را تامین کنیم و هم به بازارهای جهانی ورود پیدا کنیم و اصناف باید با نظارت دقیق و هوشمندانه اجازه ورود کالاهای خارجی را به بازار استان ندهند.

مقیمی با اشاره به  نزدیکی ماه مبارک رمضان، افزود: اصناف در ماه مبارک رمضان نقش حساسی دارند و اتاق اصناف باید با نظارت های دقیق خود بر اصناف، چهره استان را  متناسب با ماه میهمانی خدا کند.

استاندار مرکزی در پایان خاطر نشان کرد: رعایت اخلاق، مشتری مداری و رفتار اسلامی باید در اصناف نهادینه شود چرا که رعایت این مسائل باعث خیر و برکت در جامعه می شودبراي ارائه با كيفيت تر ،سريعتر وهمچنين قيمت مناسب تر صنوف بايد به سمت بزرگ تر شدن واحدهاي صنفي پيش بروند .

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها