Portal_background_image

استاندار مرکزی: اتاق اصناف استان در توسعه، تعالی و شکوفائی اقتصاد استان و کشور نقش بسزائی دارد

استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز اصناف، گفت: اتاق اصناف استان در توسعه، تعالی و شکوفائی اقتصاد استان و کشور نقش بسزائی دارد .

محمدحسین مقیمی افزود: در آئين حيات بخش اسلام فرهنگ كار و تلاش و كسب روزي حلال يكي از پايه هاي جامعه فرهنگي و مكتبي محسوب و در رديف والاترين و بزرگترين عبادات قرار گرفته است.

 اولین روز از تیرماه به نام روز ملی اصناف نامگذاری شده و این نامگذاری خود گویای اهمیت و جایگاه ویژه و دیدگاه خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی به این قشر بزرگ از جامعه است.

وی بیان کرد: روز ملی اصناف فرصتی مغتنم برای تجلیل از خدمات و جایگاه ویژه حوزه صنفی در عرصه های مختلف، اقتصادی و سیاسی است و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نیز نامگذاری شده اتاق اصناف استان که در توسعه، تعالی و شکوفائی اقتصاد استان و کشور نقش بسزائی دارد می تواند با تلاش مضاعف زمینه محقق شدن این نامگذاری را فراهم آورد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: اصناف ازجمله نخستین گروه‌ها و تشکل‌هایی بوده‌اند که با گردهم آمدن در کنار یکدیگر، اقدام به تشکیل سازمان‌ها و اتحادیه‌های صنفی در جهت حمایت از منافع صنف مربوطه و ارائه کمک‌های کارشناسی و مشاوره‌ای به دولت کرده‌اند، به‌طوری که اکنون یکی از اصلی‌ترین وظایف اتحادیه‌ها و سازمان‌های صنفی، ارائه خدمات کارشناسی و مشاوره‌ای به دولتمردان در تصمیم‌گیری‌ها، سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و حتی انجام برخی وظایف حاکمیتی دولت که به آنها واگذار شده، هستند، وجود بیش از دو میلیون صنف اقتصادی در کشور باعث شده که کشور را مردم اداره کنند و نقش دولت فقط هدایت، پشتیبانی و نظارتباشد.

مقیمی تصریح کرد: در حقیقت حضور موثر و آگاهانه اصناف در عرصه ها و صحنه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مذهبی و ابراز پایبندی عمیق به آرمانهای امام راحل عظیم الشأن(ره) و مقام معظم رهبری و نظام اسلامی ، تقدیم هزاران شهید و ایثارگر به انقلاب اسلامی و کمک های خیرخواهانه و انسان دوستانه و مشارکت های مناسب و مستمر به امور عام المنفعه ، مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی و یاری رساندن به محرومان و مظلومان و آسیب دیدگان از جمله افتخارات این بخش مهم جامعه بوده و نشان دهنده پویایی و حضور پرشور و عمق دینمداری آنان است.

وی گفت: با توجه به نقش مهم اصناف در توسعه اقتصادی کشور بر 3 نکته اساسی تاکید می نمایم:

1- زحمات و تلاش  و همراهي خوب اصناف در تحقق اهداف و سیاست های کلان دولت و اجراي موفق قانون هدفمند سازي يارانه ها  که جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم این رویه را تا موفقیت نهایی این قانون ادامه دهند.

2-با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان برای رفع نیازهای مردم اصناف محترم با برگزاری نمایشگاه های ارزاق عمومی را  با تخفیف ویژه به دست مردم شریف استان برسانند.

3-با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، نقش و جایگاه اصناف و بازاریان محترم در تبعیت از این فرمان و پیشرفت و توسعه ملی کشور بسیار حائز اهمیت می باشد.

    استاندار مرکزی در پایان با پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام جامعه اصناف، فرارسيدن اول تیر ماه روز اصناف را به تلاشگران عرصه توليد و توزيع و اقتصاد استان و كشورتبريك و تهنيت گفت و از تلاش ها و خدمات بي شائبه قشر فهيم و زحمتكش اصناف در راستاي كمك به توليد و رونق چرخ هاي اقتصادي و نشر و گسترش هنجارها و ارزش هاي ديني و فرهنگي تشكر و قدرداني کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها