Portal_background_image

استاندار مرکزی: آموزش و پرورش نقش مهمی در شکل گیری شخصیت افراد بر عهده دارد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش نقش مهمی در شکل گیری شخصیت افراد بر عهده دارد.

محمد حسین مقیمی افزود: با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است باید توجه به مسائل فرهنگی در رأس همه امور قرار گیرد.

وی بیان کرد: اگر از ابتدا دانش آموزان به مسائل فرهنگی توجه داشته باشند در آینده در جامعه راحت تر مسئولیت می پذیرند و از عهده وظایفشان بر می آیند و به راههای انحرافی کشیده نمی شوند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: مشارکت خانواده ها در پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان دارای اهمیت است یکی بدلیل اینکه احساس مسئولیت و توجه بیشتری در این ایام به دانش آموزان داشته باشند و دیگر اینکه دانش آموزان نیز بدانند که فقط در مدرسه به مسائل فرهنگی توجه نمی شود بلکه خانواده ها هم سهیم هستند.

مقیمی افزود: دانش آموزان باید احساس نیاز به خانواده کنند و خانواده ها نیز بدانند که در قبال دانش آموزان تکالیفی بر عهده دارند.

استاندار مرکزی گفت: اعتبار تخصیص داده شده به اوقات فراغت در بخش فرهنگ هزینه می شود که انسان سازی می کند و اثر گذار است.

وی با اشاره به اینکه پر کردن اوقات فراغت به حل مسائل شخصیتی و پرورشی کمک می کند، خاطر نشان کرد: امیدواریم که دانش آموزان اوقات فراغت را با کیفیت مطلوبتری سپری نمایند و از این فرصت برای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه حداکثر استفاده را داشته باشیم.

گفتنی است این جلسه با حضور معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری برگزار شد و در ابتدا  مدیر کل آموزش و پرورش بعنوان دبیر شورا و  هر یک از اعضاء جلسه به بیان نظرات خود پرداختند و اهداف و ضرورت اجرای طرح سواد خواندن دوره ابتدایی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها